Abiteboul: Alonso jest dla nas jedną z opcji

Cyril Abiteboul - Renault F1 Team / © Renault Sport

Szef ekipy Renault, Cyril Abiteboul przyznał, że Hiszpan Fernando Alonso jest jednym z kandydatów na następcę odchodzącego po sezonie 2020, Daniela Ricciardo.

Pierwsza połowa maja odznaczyła, się w wymuszonym przez pandemię COVID-19 „okresie ogórkowym” w Formule 1, dwoma dużymi i głośnymi transferami. Jednym z nich było przejście Daniela Ricciardo do zespołu McLarena, który tym samym zastąpi odchodzącego z ekipy z Woking Carlosa Sainza, będącego od przyszłego sezonu kierowcą Scuderii Ferrari.

Ricciardo, mimo wcześniejszych zapewnień o chęci kontynuacji współpracy z Renault, zdecydował się obrać kierunek na brytyjski zespół, pozostawiając tym samym wolny fotel we francuskiej stajni.

Renault, po ostatnich doniesieniach o planach odejścia z Formuły 1 z powodów finansowych, oświadczyło, że zamierza kontynuować swoją przygodę w królowej sportów motorowych i w chwili obecnej, nie ma zamiaru ogłaszać nazwiska drugiego kierowcy.

W dobie panującego kryzysu, francuski zespół musi dobrze zastanowić się nad swoim wyborem. Renault potrzebuje kierowcy, który zagwarantuje rentowność ekonomiczną oraz zapewni dobrą promocję.

Kandydatów na wolny fotel po Ricciardo jest kilku. Jednym z nich jest przebywający obecnie na przerwie od startów w F1, Fernando Alonso, co przyznał sam szef ekipy z Enstone, Cyril Abiteboul.

„Istnieje kilka opcji. Fernando Alonso jest jedną z nich. Ale jest też kilku innych znakomitych kierowców, dostępnych w 2021 roku” – powiedział w wywiadzie dla francuskiego radia RMC.

Skrytykował również postępowanie Ferrari oraz McLarena, którzy zdecydowali się na tak ważne transfery przed startem tegorocznego sezonu.

„Zastanowimy się nad tym, ponieważ jest to niezwykle ważna decyzja. Polityka Ferrari i McLarena wydaje nam się dziwna. Ustalili już różne plany na przyszłość, a sezon jeszcze się nie rozpoczął. Nie chcemy podążać za ich przykładem.”

Image: © Renault Sport