Abt powraca do Formuły E po kontrowersyjnym rozstaniu się z Audi

Daniel Abt - NIO 333 / © NIO 333

Daniel Abt powróci do rywalizacji w elektrycznej Formule E i podczas potrójnej rundy na torze w Berlinie, zastąpi Ma Qing Hua w zespole NIO 333.

Niemiecki kierowca rozstał się z zespołem Audi, w którym rywalizował z Lucasem di Grassi, po kontrowersji, do jakiej doprowadził w jednym z wyścigów "Race at Home Challenge", kiedy podczas ostatniej rundy za kierownicą zmienił go profesjonalny kierowca, ścigający się na codzień w symulatorach.

Z powodu nieuczciwej praktyki i dużej krytyki z wielu stron, Audi postanowiło natychmiast zakończyć współpracę z Danielem Abtem, którego w elektrycznym bolidzie zmienił Rene Rast.

Były kierowca Audi wystartuje finalnie w sześciu ostatnich wyścigach sezonu 2019/20 na berlińskim torze na lotnisku Tempelhof jednak zmieni barwy na NIO 333.

"Zawsze uwielbiałem wyścigi i Formułę E, dlatego możliwość ścigania się w ostatnich sześciu wyścigach, moich rodzinnych wyścigach i kontynuowanie mojego rekordu w każdym wyścigu Formuły E jest bardzo ekscytująca" - powiedział Daniel Abt, który wystartuje u boku Olivera Turvey'a.

"Pracowałem przez ostatnie trzy lata z wiodącym producentem, dlatego mam duże doświadczenie i wkład w zespół."

"Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby ociągnąć rezultaty razem z Oliverem."

"Kiedy zaprezentowano mi możliwość podpisania kontraktu z Danielem na berliński finał, była to ekscytująca perspektywa" - przyznał Vincent Wang, szef zespołu NIO 333, dodając, że kontrowersje wokół Abta, dały niepewność, jednak kluczowym okazały się rozmowy, które potwierdziły chęć zatrudnienia niemieckiego kierowcy.

"W końcu, po rozmowach z niektórymi kluczowymi postaciami padoku, postanowiliśmy dać Danielowi możliwość powrotu do Formuły E."

"Witamy go z otwartymi ramionami w zespole. Mamy nadzieję, że bohater lokalnej publiczności podwoi nasze wysiłki, aby stylowo zakończyć ten niezwykły sezon!"

Image: © NIO 333