ACO publikuje listę startową do tegorocznego wyścigu 24h Le Mans

ACO publikuje listę startową do tegorocznego wyścigu 24h Le Mans

Federacja Automobile Club de l'Quest (ACO) opublikowała listę startową 24-godzinnego wyścigu Le Mans, który odbędzie się w połowie czerwca.

Do legendarnej rywalizacji na torze Circuit de la Sarthe, która będzie także trzecią rundą Długodystansowych Mistrzostw Świata sezonu 2017, wystartuje sześćdziesiąt ekip, w tym dwadzieścia osiem z WEC, które zmierzą się na ponad trzynasto-kilometrowej pętli w Le Mans.

W najwyższej klasie wystartuje sześć prototypów LMP1, w tym aż pięć z napędem hybrydowym - dwa auta Porsche oraz trzy Toyoty, jak również niehybrydowy prototyp zespołu Bykolles Racing.

Imponująco natomiast wygląda lista startowa w LMP2, w której do rywalizacji zgłosiło się aż dwadzieścia pięć ekip, z czterema różnymi podwoziami oraz dwie kategorie LMGTE, w których na starcie stanie dwadzieścia dziewięć aut reprezentujących wiodących producentów samochodów GT na świecie - Aston Martin, Corvette'a, Ferrari, Fordy oraz Porsche.

Rywalizacja w tak prestiżowym wyścigu nie obyłaby się bez kierowców. Aż 180 zawodników przystąpi do czerwcowego klasyka, z trzydziestu jeden krajów, w tym czołowi zawodnicy z FIA WEC oraz specjalnie szykujący się na tegoroczną rywalizację - Rubens Barrichello w zespole Racing Team Nederland (LMP2), Jeroen Bleekemolen z ekipy Keating Motorsports (LMP2), Lucas di Grassi z AF Corse (LMGTE Pro) oraz wielu innych zawodników, którzy chcą się zmierzyć w tym wymagającym wyścigu.

Rywalizacja na torze Circuit de la Sarthe rozpocznie się w sobotę 17 czerwca o godzinie 15:00, a zakończy w niedzielę po pełnej dobie rywalizacji. Jak co roku, kierowcy będą mieli do dyspozycji czterogodzinną sesję treningową oraz trzy dwugodzinne sesje kwalifikacyjne. Wyścig zostanie poprzedzony także sesję rozgrzewkową.