Adam Rzepecki i Basenhurt A&T Racing Team kontynuują starty w ESET Cup w sezonie 2022

Adam Rzepecki - Basenhurt A&T Racing Team / © Basenhurt A&T Racing Team

Adam Rzepecki wraz z zespołem Basenhurt A&T Racing wystartują w swoim drugim sezonie w serii ESET Cup i powalczą o kolejne wygrane w Porsche 991 GT3 Cup.

„Kolejny rok w ESET Cup” – ujawnił Adam Rzepecki. „Oprócz startów moim Porsche 991 GT3 Cup jest plan pojechać również ostatnią rundę TCR Eastern Europe w projekcie «ESET Race Star» na Autodrom Most, z którego mam dobre wspomnienia.”

Polak w ESET Cup zadebiutował w zeszłorocznej kampanii wyścigowej, kończąc zmagania na pierwszej pozycji w klasyfikacji GTC i czwartej w ogólnym zestawieniu GT.

„Poprzedni sezon był bardzo dobry, nie mogę narzekać ze względu na to, co osiągnąłem, ale mogło być lepiej” – przyznał Rzepecki w rozmowie z Motorsport Grand Prix.

„Jeżdżąc sezon w klasie GTC, bardziej jednak czułem i przykładałem wagę do klasy GT3 oraz klasyfikacji generalnej. Wierzyłem, że dzięki moim umiejętnościom mogę rywalizować z każdym, mimo wolniejszego auta, w co trudno uwierzyć, lecz mimo to, w niektórych lub większości wyścigów podejmowałem walkę z mocniejszymi od siebie.”

„Przez to właśnie mam wielką motywację przed kolejnymi startami, aby dążyć do udowodnienia sobie, że własnymi umiejętnościami mogę osiągnąć więcej niż sprzętem. Dlatego oceniam poprzedni sezon jako przedsmak następnego roku” – wyjaśnił.

Kampania 2021 okazała się jednak bardzo wymagająca, czego powodem było źle przygotowane auto do startów w ESET Cup, jednak sezon 2022 ma być pod tym względem zupełnie inny.

„W zeszłym roku byliśmy przekonani, że mamy bardzo dobrze przygotowane auto, lecz, gdzieś w połowie kampanii, to ono właśnie zawiodło. W tegorocznym sezonie stawiam na lepsze przygotowanie samochodu i osobiście chcę tego dopilnować” – wyjaśnił kierowca Basenhurt A&T Racing Team.

Tegoroczna kampania wyścigowa ESET Cup wystartuje w drugi weekend kwietnia (08–10.04) rywalizacją na torze Hungaroring, a następnie uda się na Red Bull Ring (04–05.06) i Tor Poznań (24–26.06). Po miesięcznej przerwie kierowcy powrócą do walki w Grobniku (23–24.07) w Chorwacji i na Slovakiaringu (20–21.08), a sezon zakończą w czeskim Brnie (09–11.09).

Image: © Basenhurt A&T Racing Team