AF Corse dołącza do stawki LMP2 w FIA WEC i ELMS od sezonu 2022

AF Corse / © FIA WEC / Marius Hecker/AdrenalMedia.com

Zespół AF Corse potwierdził, że Francois Perrodo, Nicklas Nielsen i Alessio Rovera dołączą do klasy LMP2 i rozpoczną rywalizację w Długodystansowych Mistrzostwach Świata oraz Europejskiej Serii Le Mans z początkiem kampanii 2022.

Francuz, Duńczyk i Włoch w tegorocznym sezonie wyścigowym tworzą skład w LMGTE Am, ścigając się Ferrari 488 GTE Evo i są na najlepszej drodze do wywalczenia mistrzowskiego tytułu, do czego przybliżyło ich zwycięstwo w 89. edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Przeczytaj też: Ferrari z AF Corse łączą siły przy projekcie Le Mans Hypercar

Ferrari wraz z AF Corse od kampanii 2023 będą natomiast tworzyć duet w Le Mans Hypercar, a starty w LMP2 od 2022 roku mogą być tak zwanym okresem przejściowym, który umożliwi im odpowiednie przygotowanie się do rywalizacji prototypami.

Dla Perrodo, Nielsena i Rovery przyszłoroczna kampania będzie jednak mocno zapracowana, czego potwierdzeniem będą równoległe starty w Długodystansowych Mistrzostwach Świata oraz Europejskiej Serii Le Mans, w których skorzystają z prototypu Oraca 07 napędzanym jednostką Gibsona.

Image: © FIA WEC / Marius Hecker/AdrenalMedia.com