Aitken zastępcą Russella w pierwszym treningu GP Styrii

Jack Aitken - Williams Racing / © Williams F1

Jack Aitken, rezerwowy kierowca zespołu Williams Racing, zadebiutuje w oficjalnej sesji Formuły 1 podczas drugiej rundy tegorocznego sezonu, Grand Prix Styrii na torze Red Bull Ring.

Aitken, który na początku tego roku został ogłoszony nowym rezerwowym kierowcą ekipy z Grove, rywalizuje w Formule 2, jednak podczas Grand Prix Styrii będzie miał okazję przetestować bolid F1, zastępując w pierwszym treningu George'a Russella.

"Mamy teraz kilka dni na przygotowanie się do drugiego wyścigu nowego sezonu" - powiedział szef działu osiągów Williamsa, Dave Robson. "Jeśli powoli na to pogoda, będzie to rzadka okazja do przetestowania alternatywnych podejść na pełnym dystansie wyścigu."

"W piątek damy także możliwość Jackowi Aitkenowi na zapoznanie się z FW43, kiedy w pierwszym treningu zasiądzie w kokpicie bolidu George'a."

"Jack ciężko pracował z inżynierami w Grove i nie możemy się doczekać współpracy z nim na torze, gdy będziemy kontynuować nasz intensywny program testów."

Grand Prix Austrii zespół Williams zakończył jedynie z jednym bolidem. Nicholas Latifi, dla którego to debiut w Formule 1, zdołał uniknąć problemów technicznych i dojechał do mety na jedenastej lokacie. Russell natomiast odpadł z rywalizacji po pokonaniu czterdziestu dziewięciu okrążeń, kiedy w jego aucie spadło ciśnienie paliwa.

Kierowcy powrócą na tor już w kolejny weekend, mierząc się na pętli Red Bull Ring w Grand Prix Styrii.

Image: © Williams F1