Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas

10 sekund kary dla Valtteriego Bottasa

Za spowodowanie kolizji z Danielem Ricciardo sędziowie doliczyli 10 sekund do wyniku Valtteriego Bottasa. Dodatkowo, za ten incydent Fin otrzymał dwa punkty karne.

Końcówka wyścigu o GP Węgier nie poszła po myśli fińskiego kierowcy. Najpierw walcząc o drugie miejsce z Sebastianem Vettelem, zderzył się z Niemcem. Kolizja ta spowodowała uszkodzenie przedniego skrzydła w jego Mercedesie oraz spadek na czwartą pozycję.

Gorsze możliwości jezdne samochodu sprawiły, że kilka okrążeń później Bottas został doścignięty przez Daniela Ricciardo. Australijczyk podjął więc próbę wyprzedzenia Fina na prostej startowej, wykorzystując system DRS. Kierowca Mercedesa zjechał jednak do wewnętrznej, lecz przez podsterowność uderzył w swojego rywala w pierwszym zakręcie. Sędziowie szybko wydali więc komunikat, że rozpatrzą ten incydent po zakończeniu wyścigu.

Po przeanalizowaniu nagrań oraz wysłuchaniu kierowców ostatecznie postanowili doliczyć do czasu Fina 10 sekund. Ponadto, do licencji Bottasa dodano dwa punkty karne, pierwsze w tym sezonie.

Bottas miał uszkodzone przednie skrzydło z poprzedniego incydentu. Kiedy dwa samochody zbliżyły się do pierwszego zakrętu, Ricciardo był na zewnętrznej zakrętu i zostawił dużo miejsca. Naruszona linia przejazdu Bottasa i mniejszy docisk z przedniego skrzydła doprowadziły do kolizji z Ricciardo, zmuszając go do wyjazdu poza tor i powodując uszkodzenia. Oba samochody kontynuowały jazdę – czytamy w oświadczeniu wydanym przez sędziów.

Sędziowie nałożyli 10-sekundową karę, która zostanie dodana to ostatecznego rezultatu, jak i również dwa punkty karne.

Kara nie zmienia ostatecznego rezultatu Valtteriego Bottasa. Fin krótko po pierwszym starciu z Danielem Ricciardo, został ponownie przez niego doścignięty i wyprzedzony, kończąc GP Węgier na piątej pozycji, 23 sekundy przed Pierre'em Gaslym.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone