Formuła 1

Brendon Hartley - Scuderia Ferrari

Brendon Hartley dołącza do zespołu Ferrari

Brendon Hartley, który wkroczył do Formuły 1 w sezonie 2017 od GP Stanów Zjednoczonych, kiedy to zastąpił w zespole Toro Rosso Daniiła Kwiata, pozostanie w najwyższej klasie wyścigowej i będzie współpracował z Ferrari.

Hartley w sezonie 2019 będzie on pełnił funkcję kierowcy symulatora w ekipie z Maranello. Ferrari musiało uzupełnić lukę po poprzednich kierowcach pracujących w symulatorze, jakimi byli wcześniej wspomniany Daniił Kwiat oraz Antonio Giovinazzi, którzy w sezonie 2019 będą etatowymi kierowcami odpowiednio w zespołach Toro Rosso oraz Alfa Romeo Racing.

Hartley uzupełnił czteroosobowy zespół kierowców, który będzie pracować w trakcie sezonu na symulatorze Ferrari. Pozostała trójka to: Pascal Wehrlein, Antonio Fuoco i Davide Rigon.

Głos w tej sprawie zabrał świeżo zaprzysiężony szef zespołu Ferrari – Mattia Binotto, który z początkiem 2019 roku zmienił na tym stanowisku Maurizio Arrivabene.

"Nasz zespół postanowił zatrudnić czterech bardzo utalentowanych kierowców, którzy posiadają wrodzone wyczucie bolidu i mają znakomitą wiedzę na temat F1 pod kątem technicznym. Właśnie ta czwórka zawodników posiada wyżej wymienione cechy, które musi posiadać kierowca pracujący na symulatorze. W dzisiejszych czasach, testowanie w symulatorze jest bardzo ważne w kontekście poprawy tempa w świecie rzeczywistym."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone