Formuła 1

Carlos Sainz - Renault

Carlos Sainz zajmie miejsce Fernando Alonso?

Według informacji portalu Motorsport.com McLaren pracuje nad zatrudnieniem Carlosa Sainza. Niektóre źródła podają nawet, że do ogłoszenia kontraktu ma dojść już jutro.

Hiszpan przez trzy lata był reprezentantem zespołu Toro Rosso. Przez dwa sezony jego partnerem z ekipy był Max Verstappen. Obaj prezentowali porównywalny poziom, lecz to ten drugi otrzymał szansę startów w seniorskim zespole Red Bulla.

Na ostatnie wyścigi w sezonie 2017, a także w całym bieżącym roku Carlos Sainz jest kierowcą Renault. W przyszłym roku jednak jego miejsce zajmie Daniel Ricciardo, który zwolnił miejsce w ekipie Red Bull Racing.

Wydawało się, że jednym z potencjalnych kandydatów, o ile nie faworytów do uzupełnienia wakatu w stajni z Milton Keynes będzie właśnie Carlos Sainz. Teraz jednak wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że od sezonu 2019 u boku Maxa Verstappena zobaczymy Pierre’a Gasly’ego.

Obóz Carlosa Sainza jasno zadeklarował, że Hiszpan nie jest zainteresowany miejscem w Toro Rosso, więc obecnie prowadzone są rozmowy z McLarenem. Od kilku tygodni syn rajdowego mistrza świata był na radarze ekipy z Woking.

Nie jest tajemnicą, że Carlos Sainz i Fernando Alonso są dobrymi znajomymi, co wraz z nazwiskiem stanowiącym bardzo dużą wartość marketingową, nie jest bez znaczenia dla zespołu McLaren.

Nadal wiele wątpliwości jest wokół tego, czy ekipa z Woking utrzyma w swoich szeregach drugiego zawodnika – Stoffela Vandoorne. Belg jest wyraźnie wolniejszy od Fernando Alonso, ale zająć jego miejsce potencjalnie może tylko Lando Norris. Warto tu jednak przypomnieć, że docelowo Brytyjczyk miał zadebiutować w Formule 1 dopiero w 2020 roku.

Jeśli McLaren zrezygnuje z usług Stoffela Vandoorne, wówczas jedyną szansą dla niego potencjalnie może być Sauber. Alessandro Alunni Bravi, czyli jego menedżer jest zaangażowany w strukturę zarządzającą szwajcarskim zespołem.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone