Formuła 1

Red Bull Racing

Christian Horner: Daniel Ricciardo powinien u nas zostać

Szef zespołu Red Bull Racing po zwycięskim dla swojego kierowcy wyścigu o GP Chin zmienił nieco ton swoich wypowiedzi i liczy na przedłużenie kontraktu z nim na kolejne lata.

Daniel Ricciardo ma kilka opcji na sezon 2019 i wcale nie musi zostać w zespole Red Bull Racing. W tym roku wygasa kontrakt Kimiego Raikkonena w Ferrari oraz Valtteriego Bottasa w Mercedesie. Sam zainteresowany przyznawał, że będzie rozważał różne możliwości, ponieważ jego celem jest wywalczenie tytułu mistrzowskiego.

Nico Rosberg uważa, że Australijczyk powinien podjąć rozmowy z zespołem Ferrari.

Na jego miejscu poszedłbym do Ferrari. Mają najlepszy samochód w tym momencie i świetnie sobie zdaje sprawę z tego, że może pokonać Sebastiana – powiedział Niemiec cytowany przez Auto Bild.

Nie wszyscy jednak podzielają optymizm mistrza świata z sezonu 2016. Co nie dziwi, w tym gronie znajduje się również Christian Horner, który stwierdził, że Ferrari faworyzuje Sebastiana Vettela.

Jeśli spojrzeć na konkurencję Kimiego, to trudno zrozumieć tą taktykę – przyznał odnosząc się do zbyt długiego pozostawienia Fina na torze podczas GP Chin, tak aby ułatwić Sebastianowi Vettelowi wyprzedzenie Valtteriego Bottasa.

Myślę, że Daniel jest zadowolony tu, gdzie w tym momencie jest. Jeśli będziemy mu dawali samochód taki, jak w poprzednim wyścigu, to dlaczego miałby pójść gdzieś indziej? Stał się kompletnym profesjonalistą i myślę, że jego forma wzrosła do tego poziomu już dwa lata temu. Ma zarówno doświadczenie, jak i prędkość. W porównaniu do Maxa, który nadal jest młody i dopiero się uczy, Daniel jest na kolejnym etapie swojej kariery.

Także dr Helmut Marko nie szczędził ciepłych słów pod adresem 28-latka: Daniel był doskonały. Sami widzieliście, kto wyprzedzał, a kto nie. Max był zbyt impulsywny.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone