Formuła 1

Fernando Alonso

Fernando Alonso przetestował bolid IndyCar na torze Barber Motorpost Park

Informacja o odejściu Fernando Alonso z Formuły 1 wywołała lawinę pytań, w jakiej serii wyścigowej zobaczymy Hiszpana w sezonie 2019. Najbardziej prawdopodobna wersja na ten moment to starty w IndyCar, gdzie Alonso odbył w ostatnich dniach oficjalny test na torze Barber Motorpost Park.

Fernando Alonso nie ukrywa, że jego głównym celem na ten moment to sięgniecie po potrójną koronę, a do tego brakuje mu zwycięstwa w Indianapolis 500. Alonso jest coraz bliżej startów w IndyCar. Ostatnio Hiszpan miał możliwość testowania bolidu zespołu Andretti, jak mówi sam zainteresowany był to bardzo dobry dzień i z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość.

Był to bardzo dobry dzień. Uwielbiam testować nowe samochody, testowanie bolidu IndyCar na torze jest czymś wyjątkowym - powiedział Fernando Alonso.

Miałem to szczęście, że mogłem testować bolid Indy zarówno w warunkach deszczowych, przejściowych jak i całkowicie na suchej nawierzchni, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Jestem przyzwyczajony do torów drogowych, lecz jazda po torach owalnych jest również fascynująca, na takim typie torów łatwiej jest o manewry wyprzedania - dodał Hiszpan.

Odejście Fernando Alonso z F1, nie oznacza rozłąki z ekipą McLarena. Zespół z Woking ma bowiem w planach wystawienie swojego zespołu w IndyCar. Decyzja w tej sprawie ma być podjęta na przełomie Września-Października. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w sezonie 2019 zobaczymy Fernando Alonso w stawce IndyCar w zespole McLaren.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone