Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren F1 Team

Fernando Alonso w IndyCar? McLaren wyjaśnia

Dwukrotny mistrz świata F1, Fernando Alonso z końcem tegorocznego sezonu opuści królową sportów motorywch. Podejrzewa się, że Hiszpan w przyszłym roku pokusi się o rywalizację w pełnym wymiarze w IndyCar.

Dodatkowo, według nieoficjalnych informacji, piątego września Fernando Alonso odbędzie testy dla IndyCar z McLarenem.

Zespół z Woking nie potwierdza jednak takiego scenariusza, ponieważ w tej chwili jest zbyt wcześnie, aby cokolwiek powiedzieć. Dyrektor ds. komunikacji McLarena, Tim Bampton oznajmił: Nie potwierdzamy niczego, co dotyczy Fernando Alonso lub McLarena w IndyCar. Wszystko dlatego, że nie podjęto jeszcze żadnej decyzji.

Nie będziemy również komentować tego, czy Fernando Alonso będzie testować. Szczerze mówiąc, nasze stanowisko jest takie samo, jakie było kilka miesięcy temu. Naszym głównym celem jest F1.

Tim Bampton zdradził, że zaangażowanie ekipy z Woking w IndyCar będzie długoterminową inwestycją.

Nasze wejście do IndyCar, nie byłoby po prostu prezentem dla Fernando. To byłoby długoterminowe zobowiązanie, gdyż wierzymy w tę serię, a rynek amerykański jest dla nas bardzo ważny.

Zdaję sobie sprawę, że sytuacja jest frustrująca dla ludzi, dla fanów. W tym momencie jednak musimy sobie odpowiedzieć, czy w ogóle podejmujemy się IndyCar. Czy w roku 2019 spróbujemy naszych sił wyłącznie w Indy 500, a może wybierzmy pełny wymiar rywalizacji? W tym momencie nic nie zostało jeszcze potwierdzone, więc wszystko to czyste spekulacje - wyjaśnił.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone