Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

FIA potwierdza legalność bolidu Ferrari

FIA potwierdziła legalność samochodu Ferrari w obszarach lusterek na halo oraz systemu olejowego po dokonaniu nowej inspekcji auta.

Ferrari zamontowało nową wersję lusterek na GP Monako, eliminując te elementy, które zostały wskazane przez FIA jako część aerodynamiczną dającą przewagę. Włosi konsultowali się z władzami w sprawie lusterek i otrzymali aprobatę.

FIA wyjaśniła także, że nowy system olejowy jest zgodny z przepisami i nie posiada drugiego kanału, który mógłby zapewnić przewagę ekipie z Maranello. W zeszłym roku FIA wprowadziła zmiany do przepisów, ponieważ zespoły wykorzystywały spalanie oleju dla uzyskania mocy w silnikach.

Mercedes podejrzewał wcześniej czy chmury dymu wydobywające się z samochodu Ferrari nie są wynikiem pewnej niezgodności z regulaminem, jednak FIA rozwiała wszelkie wątpliwości

Pozostaje jednak trzecia kwestia, przy której nadal stoi znak zapytania. Ferrari bowiem może używać systemu do podniesienia mocy elektrycznej poza dozwolone 120 kW. Pojawiają się spekulacje czy Ferrari nie zużywa więcej mocy za pomocą podwójnej baterii, która nie jest wykrywalna przez czujniki FIA. Urządzenie może wydobywać więcej niż 4MJ z baterii na okrążeniu i dostarczać ją do MGU-K.

Jak powiedział Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing: To prawda, że są plotki, które wy dziennikarze sami napędzacie. Jestem pewny, że FIA ma możliwość mierzenia i kontrolowania, a samochody poddane kontroli technicznej są zgodne z zasadami.

Słowa Hornera poparł Toto Wolff: Christian ma absolutną rację. Regularnie pojawiają się pewne kwestie prawne. Niektóre są bardziej kontrowersyjne, ale praca FIA polega na kontrolowaniu tego, co robią zespoły i upewnieniu się, że wszystko odbywa się w granicach przepisów.

Źródło: tercerequipo.com

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone