Formuła 1

Ross Brawn

Formuła 1 w pełni elektryczna w przyszłości?

Ross Brawn zapowiedział, że w najbliższej dekadzie auta Formuły 1 mogą być zasilane w pełni elektrycznymi jednostkami napędowymi. Głos w tej sprawie zabrał jednak szef Formuły E, który stwierdził, że do takiego ruchu będzie potrzebna zgoda FIA.

Jeśli w ciągu pięciu lub dziesięciu lat będzie potrzeba, pragnienie, aby zmienić jednostki napędowej w Formule 1, wówczas tego dokonamy. Nic nie zatrzyma nas przed posiadaniem elektrycznych aut F1 w przyszłości – powiedział Ross Brawn społeczności F1 Fan Voice.

Założyciel i dyrektor generalny Formuły E – Alejandro Agag – jednak uważa, że taki ruch jest niemożliwy ze względu na porozumienie jego serii wyścigowej z FIA.

Ross powiedział, że Formuła 1 w trakcie dziesięciu lat stanie się elektryczna. Tego jednak nie mogą zrobić. Formuła E ma wyłączną licencję FIA na 25 sezonów, a mamy za sobą jedynie cztery. W związku z tym F1 najwcześniej może przejść na elektryczne silniki w 2039 roku, o ile wcześniej nie odnowimy naszego porozumienia(..). Innym pytaniem jest to, czy chcą ze mną o tym porozmawiać, zawsze jestem na to otwarty – przyznał Alejandro Agag cytowany przez Motorsport.com.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone