Formuła 1

GP Niemiec

GP Niemiec najprawdopodobniej pozostanie w kalendarzu Formuły 1

W zeszłym tygodniu władze toru Hockenheim oraz Formuły 1 doszły do porozumienia w sprawie organizacji GP Niemiec w przyszłym sezonie.

Długi okres negocjacji wreszcie zmierza ku pozytywnemu dla wszystkich sympatyków tej serii wyścigowej. Kontrakt nie został jeszcze podpisany, ale zrozumiałe jest to, że w tym momencie jest to jedynie formalność.

Umowa ta najpewniej opiewać będzie jedynie na jeden sezon, co może oznaczać, że Liberty Media w długoterminowej perspektywie nie jest zadowolona z oferty władz toru Hockenheim. Obecni posiadacze praw komercyjnych jednak również chcą zapewnić maksymalny możliwy czas na promocję oraz sprzedaż biletów na przyszłoroczne GP Niemiec.

Według doniesień Liberty Media miało nie ustąpić w kwestii opłaty za organizację zawodów. To oznacza, że do sfinansowania GP Niemiec potrzebny będzie również wkład innych firm. Prowadzone są rozmowy z kilkoma sponsorami, a wśród nich jest wymieniany nawet Mercedes.

Chcemy, aby GP Niemiec się odbyło. Tak jak wcześniej powiedzieliśmy, nie jesteśmy promotorami zawodów. Prowadzimy własny zespół i jest to wystarczająco skomplikowane. Trudno jest zaangażować się w rozmowy między Liberty i lokalnymi organizatorami. Próbowaliśmy dokonać powrotu, uczestniczymy w negocjacjach z różnymi stronami, jednak nie mamy wiedzy co do tego czy GP Niemiec się odbędzie i czy będziemy w nie bezpośrednio zaangażowani. Decyzja powinna zostać podjęta wkrótce. Mówię tu o kilku kolejnych dniach – przyznał Toto Wolff podczas GP Belgii.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone