Formuła 1

Daniel Ricciardo - Red Bull Racing

GP Włoch – kary

Nico Hulkenberg oraz Daniel Ricciardo wystartują do GP Włoch z końca stawki, ponieważ zamontowano w ich maszynach elementy jednostki napędowej przekraczające regulaminowy limit.

Tor Monza jest obiektem, na którym niezwykle istotne są prędkości na prostych. Jak powszechnie wiadomo jednostki napędowe Renault nie należą do najmocniejszych, więc szanse na ewentualny sukces tutaj byłyby niewielkie. Dlatego w celu zmaksymalizowania szans na dobry wynik w innych wyścigach zarówno Daniel Ricciardo jak i Nico Hulkenberg postanowili napocząć elementy silnika, które przekraczają dozwoloną pulę na sezon.

W maszynie Nico Hulkenberga zamontowano czwarty egzemplarz MGU-K, baterii oraz elektroniki, piąty MGU-H oraz silnik spalinowy, a także szóstą turbosprężarkę.

Daniel Ricciardo otrzymał czwartą całkowicie nową jednostkę napędową. Jest to silnik Renault w specyfikacji C. Jego niezawodność stanowi znak zapytania i w piątek wieczorem zespół Red Bull Racing podjemie ostateczną decyzję co do tego, czy z niego skorzysta, czy jednak nie.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone