Formuła 1

Romain Grosjean - Haas F1 Team

Grosjean: Niewiele brakło abym przestał się ścigać

Romain Grosjean w jednej z ostatnich swoich wypowiedzi przyznał, że był moment w jego karierze, w którym prawie zrezygnował z motorsportu.

Francuz miał porzucić starty w wyścigach samochodowych na rzecz gotowania, jak wiadomo nie od dziś kierowca Haas’a jest zapalonym miłośnikiem kuchni, na szczęście wszystko się ułożyło i przynajmniej do końca sezonu 2018 będziemy mieli okazje podziwiać Grosjeana w stawce F1.

Przypomnijmy, że debiut Francuza w Formule 1 przypadł na 2009 rok, kiedy to został poproszony o zastąpienie Nelsona Piqueta Jr. w zespole Renault. Niestety debiutancki sezon w wykonaniu Grosjeana nie był wymarzony, jego najlepsza lokata to trzynaste miejsce podczas GP Brazylii.

W sezonie 2011 Romain Grosjean reprezentował barwy zespołu Lotus jako ich kierowca rezerwowy i jak przyznał, był to ostatni gwizdek dla niego na pozostanie w motorsportcie, gdyż w międzyczasie zapisał się już do szkoły kucharskiej i w tej branży chciał kontynuować resztę kariery.

31 stycznia otrzymałem telefon od Erica Boullier'a, który zaproponował mi role kierowcy rezerwowego w zespole Lotus - powiedział Romain Grosjean.

Byłem pewien, że moja kariera w motorsporcie została zakończona, pomyślałem sobie zostanę kucharzem, nawet zapisałem się do szkoły kucharskiej lecz nie zostałem do niej przyjęty przez mój wiek.

Jazda u boku Fernando Alonso przez ostatnie siedem wyścigów sezonu 2009 była niesamowitym przeżyciem, mogłem się bardzo wiele nauczyć, za co mu dziękuje. Jednak uważam do tej pory, że mój debiut w 2009 roku był w złym momencie, ponieważ wolałem sam wywalczyć sobie miejsce w kokpicie, niestety miejsce "wywalczyłem" sobie poprzez ustawiony wypadek Piqueta podczas GP Singapuru.

Od sezonu 2012 Grosjean został etatowym kierowcą zespołu Lotus, a jego współpraca z ekipą została zakończona po sezonie 2015. W następnym sezonie Francuz reprezentował już barwy amerykańskiego zespołu Haas, w którym pozostaje do dnia dzisiejszego.

Na tę chwilę dalej nieznany jest los Francuza. Na szczęście po słabym początku sezonu, Grosjean poprawił swoją formę, co powinno pozwolić mu pozostać w szeregach F1.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone