Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes

Hamilton: Planowaliśmy wcześniejszy pit stop

Brytyjczyk przyznał, że oryginalnie strategia Mercedesa zakładała pokonanie Ferrari poprzez wcześniejszy zjazd do alei serwisowej, jednak zmieniono ją widząc kłopoty z ogumieniem Kimiego Raikkonena.

Lewis Hamilton pomimo startu z trzeciego pola zdołał uporać się najpierw z Sebastianem Vettelem, a pod koniec wyścigu również z Kimim Raikkonenem. Kluczem do tego była mniejsza degradacja ogumienia w maszynie Mercedesa.

Planowaliśmy pit stop znacznie wcześniej, ale w trakcie wyścigu okazało się, że opony są w dobrym stanie, o czym informowałem zespół przez radio. Jednocześnie widziałem, że Kimi trochę się zmagał ze swoim ogumieniem. Dzięki temu byłem w stanie utrzymać dzielący nas dystans na poziomie jednej sekundy. Zaskoczyło mnie to, że nie zjechaliśmy przed Kimim. Sądziłem, że będziemy mogli dokonać podcięcia, ale nie mając przed sobą nikogo byłem w stanie podkręcić tempo. Liczyłem wtedy, że wyjadę z alei serwisowej przed nim, jednak postanowiliśmy, że zjadę na pit stop w momencie, gdy Kimi doganiał Valtteriego. Opony były wtedy co prawda w dobrym stanie, ale okazało się to być świetną decyzją, ponieważ po kilku chwilach ich dogoniłem – relacjonował Lewis Hamilton.

Dziś o losach zwycięstwa zdecydowały najmniejsze detale takie jak zarządzanie oponami. Valtteri wykonał świetną robotę opóźniając swój pit stop, co pozwoliło mi dogonić Kimiego. Rewelacyjna praca zespołowa, pit stop i komunikacja z ekipą.

Czterokrotny mistrz świata nie został przywitany przez miejscowych kibiców na podium w najlepszy sposób. Niewątpliwie odcisnęło to na nim pewnego rodzaju piętno.

Jak widać jest tutaj wielu fanów Ferrari, negatywnych emocji. To mnie mobilizuje do tego, by walczyć – dodał.

Lewis Hamilton zwiększył przewagę nad Sebastianem Vettelem w klasyfikacji generalnej kierowców do dwudziestu punktów.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone