Formuła 1

Esteban Ocon / Force India

Hamilton: Sytuacja Ocona pokazuje, że struktura F1 jest zła

Wiele na to wskazuje, że Esteban Ocon pomimo naprawdę rewelacyjnego występu w kwalifikacjach do GP Belgii może stracić swoje miejsce w Formule 1. Lewis Hamilton uważa, że jest to bardzo zły znak.

Po tym jak zespół Force India został przejęty przez Lawrence Strolla, jedynie kwestią czasu wydaje się to, kiedy syn Kanadyjczyka zmieni ekipę. W ten sposób swoje miejsce straci Esteban Ocon, którego potencjalne ruchy na rynku transferowym są dość poważnie ograniczone.

Zawsze wspierałem Estebana. To jak się zachowuje i spisuje na torze jest czymś niesamowitym. Niestety jesteśmy w dziwnym miejscu w Formule 1, gdy niektóre zespoły bardziej niż talent, cenią pieniądze. To oznacza, że struktura sportu jest prawdopodobnie zła. Nie czytałem o tym, kto podpisał z kim umowę, ale on potrzebuje czołowego samochodu, ponieważ jest jednym z najlepszych kierowców. Nie powinno się pozwolić komuś, kto ma więcej pieniędzy, aby był przed lepszym kierowcą. Do tego nie powinno dojść – powiedział Lewis Hamilton.

Kamery telewizyjne uchwyciły krótką rozmowę Sebastiana Vettela z Estebanem Oconem, w której Francuz potwierdził, że jego miejsce w Force India na sezon 2019 zostało zajęte przez Lance Strolla.

Vettel: Jak tam sprawa przyszłego roku? Nadal nic?

Ocon: Nadal nic

Vettel: Będziesz w Force India?

Ocon: Nie, nie to miejsce zostało zajęte

Vettel: Tak? Przez kogo?

Ocon: Zgadnij!  Przez tego, który to kupił!

Vettel: Tak, ale ten drugi…?

Ocon: Ten drugi [Sergio Perez] przynosi pieniądze

Oczywiście moja przyszłość nie jest pewna, nie wiem czy i gdzie będę się ścigał za rok. Chcę dobrze się spisywać na torze, skoncentrować się i wykonywać tę samą pracę jak wcześniej. Jeśli radzisz sobie dobrze w Formule 1, zespół nie może cię pominąć, muszą cię mieć i to właśnie próbuję robić – przyznał później Esteban Ocon.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone