Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes

Hamilton zszokowany zdobyciem pole position do GP Węgier

Brytyjczyk kompletnie się nie spodziewał zwycięstwa w kwalifikacjach po zdominowanych przez Ferrari treningach.

To Sebastian Vettel był faworytem do wywalczenia pole position do GP Węgier. Warunki pogodowe jednak zupełnie zmieniły sytuację i reprezentanci Mercedesa, a w szczególności Lewis Hamilton na mokrej nawierzchni pokonali konkurentów.

To jest naprawdę szokujące. Nie spodziewałem się tego, że znajdę się w tym miejscu. Jestem naprawdę wdzięczny za ten dzień. Wywalczyliśmy dublet, a wiedzieliśmy, że nie będziemy się tutaj liczyli w walce na suchej nawierzchni. Ferrari były po prostu za szybkie. Po prostu koncentrowaliśmy się na wykonaniu możliwie najlepszej pracy i być może zająć drugi rząd. Niebo się otworzyło i mogliśmy zdobyć takie pozycje. Do dla nas wielkie błogosławieństwo – powiedział Lewis Hamilton.

Początkowo to Kimi Raikkonen znajdował się na prowizorycznym pole position, lecz po zakończeniu regulaminowego czasu sesji najpierw Valtteri Bottas poprawił jego rezultat, a ostatecznie Lewis Hamilton pojechał jeszcze szybciej.

Rozpoczynając ostatnie okrążenie wiedziałem, że muszę dobrze pojechać w każdym sektorze i znaleźć coś ekstra, aby pokonać Ferrari. Uważam, że to było dobre okrążenie, szczególnie ostatni sektor. Nie wiem jak to wyglądało, jeśli chodzi o czas, ale to tam udało się zrobić różnicę – dodał.

Kierowcy Mercedesa do GP Węgier wystartują z pierwszego rzędu. Lewis Hamilton powalczy o zwiększenie przewagi nad Sebastianem Vettelem w klasyfikacji generalnej. Obecnie wynosi ona 17 punktów.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone