Formuła 1

dr Helmut Marko - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Helmut Marko: Jeśli Honda nas zawiedzie, odejdziemy z F1

Podczas minionego weekendu wyścigowego we Włoszech dr Helmut Marko zapytany o przyszłoroczną współprace z Hondą, odpowiedział, że jeśli jednostka napędowa japońskiego producenta będzie bardzo podatna na awarie, zespół rozważy odejście z Formuły 1.

Na ten moment jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy Hondy z zespołem Toro Rosso. Jednak, jeśli przyszłoroczna jednostka napędowa Hondy będzie poniżej naszych oczekiwań, będziemy zmuszeni opuścić szeregi F1.

Po początkowej klapie, jaką trzeba nazwać współpracę Hondy z McLarenem, Japończycy byli blisko odejścia z F1, musieliśmy odbyć wiele rozmów by japoński koncern podjął współpracę z naszym zespołem. Mamy nadzieje, że nasza współpraca przyniesie wspólną korzyść - powiedział podczas weekendu na Monzie dr Helmut Marko.

Patrząc na wzrost formy zespołu Toro Rosso od czasu wprowadzenia do ich bolidów jednostki napędowej Hondy, można z dużym optymizmem patrzeć w przyszły sezon, gdzie miejmy nadzieję, Red Bull wmiesza się w walkę o najwyższe cele. Na ten moment austriacki zespół musi zadowolić się trzecią lokatą w klasyfikacji konstruktorów.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone