Formuła 1

Esteban Ocon - Racing Point Force India

Horner: Toro Rosso nie podpisze kontraktu z Oconem

Szef zespołu Aston Martin Red Bull Racing Christian Horner przyznał, że juniorski zespół Toro Rosso nie jest zainteresowany zakontraktowaniem francuskiego kierowcy Estebana Ocona. Powodem, jest powiązanie młodego francuza z zespołem Mercedes.

Horner podczas ostatnich wypowiedzi medialnych podkreślał, że zespół Toro Rosso nie jest zainteresowane zakontraktowaniem Ocona, ponieważ należy on do konkurencyjnego zespołu. Wiele źródeł łączyło francuza z zespołem McLaran lub Renault, lecz zarówno Zack Brown, jak i Ciril Abiteboul stwierdzili, że nie będą zainteresowani usługami Ocona, w momencie gdy Lance Stroll dołączy do zespołu Force India.

Mercedesowi przy niewielkim wkładzie finansowym udało się wprowadzić Ocona do F1, niestety jest on powiązany pewnymi umowami z Mercedesem, gdyby tak nie było byłby jednym z głównym kandytatów do objęcia fotela w zespole Toro Rosso - powiedział Christian Horner.

Nasz zespół nie zamierza inwestować w kierowcę Mercedesa, jestem przekonany, że takie samo podejście do tej sprawy mają szefowie Mercedesa, którzy nie chcą inwestować w naszych kierowców’.

Szef Red Bulla twierdzi, że zespół Mercedes powinien podjąć ryzyko względem Ocona i zatrudnić go w zespole Mercedes. Horner powołuje się tutaj na przykład Sebastiana Vettela, Maxa Verstappena i Daniela Ricciardo, którzy zostali wprowadzeni z juniorskiego zespołu Toro Rosso do głównego Red Bulla.

Mieliśmy bardzo udany program szkolenia młodych kierowców. Udało nam się wyłonić takie talenty, jak Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo i Max Verstappen, a kolejnym w kolejce kierowcą jest Pierre Gasly, któremu dajemy szanse wykazania się w naszym głównym zespole.

Cały czas obserwujemy rynek młodych kierowców, inwestujemy w to duże środki. Naszą nadzieją na dalszą przyszłość są min. Harry Thompson i Jonny Edgar - dodał szef Red Bulla.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone