Formuła 1

Nico Hulkenberg - Renault Sport F1 Team

Hulkenberg: Halo zdało egzamin, ale nadal nie jestem fanem strony wizualnej

Nico Hulkenberg z zespołu Renault, jeden z kilku kierowców, którzy krytykowali wprowadzenie systemu Halo do Formuły 1 przyznał, że nadal ma mieszane odczucia wobec tego rozwiązania, choć obszar bezpieczeństwa został podwyższony, co pokazał zeszłotygodniowy wypadek na torze Spa-Francorchamps.

Tuż po starcie wyścigu o Grand Prix Belgii, zbyt późne hamowanie Hulkenberga do pierwszego zakrętu spowodowało uderzenie w tył bolidu Fernando Alonso, który przeleciał nad głową poprzedzającego go Charlesa Leclerca i zahaczył podłogą o system Halo, który został uszkodzony.

Kierowca francuskiego zespołu przyznał, że system Halo nadal nie spełnia jego oczekiwań od strony wizualnej, jednak wypadek na belgijskim obiekcie pokazał, że system ochronił kierowcę znajdującego się w kokpicie.

Chociaż wciąż nie jestem fanem strony wizualnej tego systemu, to myślę, że dostrzegliśmy, iż przynosi coś dobrego do Formuły 1, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa. Wciąż mam mieszane uczucia, ale nie do mnie należy jego ocena. Jest tak jak jest - powiedział Nico Hulkenberg na torze Monza.

Myślę, że potwierdziło się, iż to użyteczna rzecz. Oczywiście możemy tylko spekulować, co stałoby się gdyby nie to, ale ślady po oponie były na całym systemie i z tego punktu widzenia wykonało dobrą robotę, czyli ochroniło głowę.

Najbardziej poszkodowany w wypadku na torze Spa-Francorchamps, obok Fernando Alonso był Charles Leclerc, który przyznał, że cieszy się, iż system Halo znajdował się w jego bolidzie. Monakijczyk nie był w stanie jednak powiedzieć, co stałoby się, gdyby kokpit nie posiadał ochrony głowy kierowcy.

Nie wiemy co wydarzyło by się bez niego, ale oczywiście jestem zadowolony, że miałem ten system wokół głowy. Tak jak powiedział Nico, teraz zasługuje na to by być w Formule 1, niezależnie od tego czy postrzegamy go jako coś ładnego czy nie.

Tak naprawdę wyglądało to na coś większego w telewizji niż w rzeczywistości. Nie był to duży szok, miałem jednak nadzieję, że będę w stanie wrócić do boksów, ale zniszczenia okazały się zbyt duże. Zdjęcia robią większe wrażenie niż realna sytuacja.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone