Formuła 1

Nico Hulkenberg - Renault Sport F1 Team

Hulkenberg ukarany za potężną kolizję z pierwszego zakrętu GP Belgii

Nico Hulkenberg z zespołu Renault otrzymał karę cofnięcia o dziesięć pozycji na starcie do GP Włoch, za wywołanie potężnej kolizji podczas pierwszego okrążenia Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps.

Niemiecki kierowca, tuż po starcie, został zablokowany przez swoich najbliższych rywali i dojeżdżając do pierwszego zakrętu La Source zbyt późno rozpoczął hamowanie, co spowodowało uderzenie w tył bolidu Fernando Alonso.

Samochód Hiszpana gwałtownie wjechał w poprzedzającego Saubera Charlesa Leclerca i wybity w powietrze przeleciał nad maszyną Monakijczyka uderzając także w system Halo, który został uszkodzony. Alonso uderzył także w Daniela Ricciardo, który przebił oponę Kimiego Raikkonena.

Hulkenberg, Alonso i Leclerc już po pierwszym zakręcie musieli wycofać się z wyścigu, natomiast Raikkonena i Ricciardo, po kilku okrążeniach, zjechali do boksów nie powracając na tor.

Kierowca zespołu Renault podczas rozmowy z sędziami wyścigowymi przyznał, że całkowicie źle ocenił sytuację dodając, że był to jego błąd.

Nico Hulkenberg w następstwie spowodowanej kolizji został cofnięty o dziesięć lokat na starcie do Grand Prix Włoch oraz otrzymał trzy punkty karne, zwiększając swój dorobek do czterech.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone