Formuła 1

Pierwsze okrążenie GP Belgii 2018 / © Mercedes AMG Petronas

Kolejne plany w zmianie formatu weekendu wyścigowego Formuły 1

Właściciele Formuły 1 rozważają zmiany w formacie weekendu wyścigowego, aby uatrakcyjnić sport.

Wraz z powiększeniem ilości wyścigów zaproponowano, aby weekend wyścigowy został zmniejszony do dwóch dni, co byłoby korzystniejsze dla zespołów i pracowników. Taki pomysł nie przypadł jednak do gustu ekipom Formuły 1 oraz kibicom.

Z tego też względu plan odłożono na półkę, ale szefowie F1 nadal poszukują sposobu na ożywienie formatu sportu.

Wszelkie przemyślenia dotyczące dwudniowego weekendu wyścigowego zostaną przedyskutowane w przyszłości - powiedział Ross Brawn w wywiadzie dla programu wyścigowego GP Belgii.

Pozostawia to pytanie: jak najlepiej ukształtować trzy dni dla kibiców na torze, przed telewizorami oraz zespołów.

Prowadzimy rozmowy z zespołami na temat, jak skonfigurować weekend wyścigowy, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym, efektownym i efektywnym.

Sprawdzamy format kwalifikacji i sposób działania punktów. Prowadzimy dyskusje z zespołami i FIA o tym, jak możemy je usprawnić.

Otrzymaliśmy opinie kibiców, którzy uważają, że poniżej dziesiątego miejsca nikt się o nic nie ściga, a zespoły oszczędzają swoje samochody z powodu ograniczeń związanych z jednostkami napędowymi i skrzyniami biegów.

Zespoły mówią jednak inaczej i osobiście się z tym zgodzę, ale kibice tego nie dostrzegają, dlatego zastanawiamy się czy zdobycie punktów za piętnaste miejsce złagodzi obawy kibiców.

W przeszłości Formuła 1 zdecydowała się zmienić format kwalifikacji, jednak pomysł okazał się nieudany i po kilku wyścigach powrócono do starego systemu rozgrywania. Zdaniem Brawna nadal istnieje potrzeba zmian, ale należy podejść do tego rozważnie.

Istotne jest znaczenie kwalifikacji dla wyścigu i na tym właściciele Formuły 1 chcieliby się skupić.

Wpływ kwalifikacji jest czymś, czemu chcemy się przyjrzeć; na przykład zmniejszenie liczby przejazdów w każdej sesji lub brak możliwości optymalizacji czegokolwiek przez zespoły.

Myślę jednak, że będziemy podchodzić do tego bardzo ostrożnie, ponieważ aktualny format jest popularny i udany.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone