Formuła 1

Daniil Kvyat

Kvyat coraz bliżej powrotu do Formuły 1

Rosyjski Kierowca Daniil Kvyat w ostatnich dniach stał się głównym kandydatem do zajęcie fotela wyścigowego w zespole Toro Rosso. Jak informuje wiele źródeł prawdopodobne porozumienie w sprawie powrotu Rosjanina zostało już zaklepane i zespół czeka tylko na odpowiedni moment by podać tę informację. Lecz patrząc na ostatnie zawirowania na rynku transferowym, niczego pewni być nie możemy.

Przypomnijmy, że rosyjski kierowca opuścił szeregi F1 po zeszłorocznym GP Stanów Zjednoczonych, a powodem wykluczenia Kvyata były słabe wyniki. W sezonie 2018 Kvyat dołączył do zespołu Ferrari gdzie pełni role kierowcy rezerwowego.

Helmut Marko nadzorujący projekt szkolenia młodych kierowców Red Bulla, twierdzi że Daniil jest jedną z opcji na sezon 2019.

Mam wrażenie, że Daniil dojrzał i jest już innym kierowcą, mimo iż nie miał okazji od tamtego sezonu zasiąść w kokpicie - powiedział Marko.

Aktualnie jest członkiem zespołu Ferrari, lecz jeśli podejmiemy decyzje w sprawie angażu Kvyata nie powinno być formalnych problemów z przenosinami.

Na tę chwilę razem z zespołem Toro Rosso nie spieszymy się z decyzją, a do dyspozycji mamy kilka nazwisk. Musimy dokładnie przeanalizować każdą z opcji i wybrać tą najbardziej przystępną dla zespołu - dodał.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone