Formuła 1

Lance Stroll - Williams Martini Racing

Lance Stroll: Na prostej nadal brakuje nam prędkości

Tegoroczny sezon nie należy do udanych dla ekipy Williams. Trudny w prowadzeniu samochód nie pozwala kierowcom na walkę o dobre pozycje.

Niemniej jednak, zdaniem Lance'a Strolla, w Belgii można było zaobserwować drobną poprawę.

Tak, wszystko wyglądało nieco lepiej. Można powiedzieć, że „walczyliśmy” z Sainzem przez większą część Grand Prix, co było miłym akcentem - powiedział Lance Stroll na torze Monza. Tak więc mam nadzieję, że będziemy kontynuować robienie kroków w dobrym kierunku i utrzymywać ten trend.

Istotnym problemem w przypadku zespołu Williams jest brak prędkości na prostych, a jak wiadomo, na takich torach jak Spa czy Monza odgrywa ona ważną rolę. Brak tempa nie jest jednak jedynym problemem.

Wciąż mamy dużo pracy do wykonania, na prostej dalej nie jesteśmy tam gdzie byśmy tego chcieli, patrząc na dane z GPS nasze oraz naszych rywali - kontynuował Stroll. Ale na Monzy to na pewno będzie kluczowe, aby mieć odpowiednią prędkość na prostych.

Gdy generalnie brakuje Ci tempa występują problemy z balansem i na różnych torach sytuacja wygląda odmiennie. Mają na to wpływ rozliczne czynniki, także mieszanki opon, zakręty. Wciąż pracujemy nad tym by w każdym obszarze poprawić samochód, a przed nami wciąż wiele wyścigów, aby to uczynić.

Dla Lance Strolle'a to dopiero drugi sezon w Formule 1. Zapytany, czy bardziej doświadczony zawodnik za kierownicą bolidu Williams, mógłby mieć lepszy wpływ na zachowanie samochodu i wspomóc inżynierów, Kanadyjczyk odpowiedział:

Być może, ale jeśli wziąć pod uwagę McLarena, oczywiście nie jest to moja pozycja aby komentować ich położenie, ale jeśli spojrzysz na Alonso, jego doświadczenie… W tamtym tygodniu walczyli tak samo jak my. Tylko pokazuję przykład, nie komentuję ich sytuacji, ale właśnie tak to postrzegam.

W ostatnim czasie pojawia się wiele doniesień łączących Lance'a Strolla z zespołem Force India. Kierowca nie zamierza jednak wypowiadać się jak na razie na ten temat i skupia się tylko na ściganiu dla Williamsa.

Podążamy weekend za weekendem i czekamy co przyniesie przyszłość - powiedział. Kiedy wchodzę do samochodu, po prostu odłączam się od spraw pobocznych. Tak. Po prostu zostawiam cały hałas na boku.

Po prostu wchodzę do samochodu, zasuwam wizjer i robię swoją robotę. To się nie zmienia. Po prostu staram się odłożyć wszystkie rozpraszacze na boku, kiedy tutaj jestem i kiedy jeżdżę.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone