Formuła 1

Lance Stroll - Williams Martini Racing

Lance Stroll opuści zespół Williams przed końcem sezonu 2018?

Lance Stroll z zespołu Williams Martini Racing przyznał, że nie może dać gwarancji, iż zostanie w ekipie z Grove do końca obecnego sezonu wyścigowego.

Lawrence Stroll, ojciec kierowcy Williamsa i jego konsorcjum, przejęli zespół Force India i otrzymali zgodę od FIA na dalsze starty pod nową nazwą Racing Point Force India, rozpoczynając tym samym od nowa walkę w klasyfikacji konstruktorów.

Przejęcie zespołu Force India przez seniora Strolla może zainicjować także ruchy w obsadzie kierowców, do którego może dołączyć Lance, ścigający się obecnie w zespole Williams.

Cóż, nic nie jest zagwarantowane - powiedział Stroll podczas oficjalnej czwartkowej konferencji prasowej przed Grand Prix Belgii.

Jednak teraz skupiam się właśnie na tym weekendzie i zamierzam dać z siebie wszystko, tak jak zawsze i zobaczymy, co przyniesie przyszłość.

W tej chwili zamierzam ścigać się weekend po weekendzie i zobaczymy co się stanie. Na chwilę obecną jestem w Williamsie, jednak nie wiem co będę robił w przyszłości.

Zobaczymy, co mój ojciec postanowi dalej. To miły facet i mam nadzieję, że mnie zabierze - dodał młody Kanadyjczyk.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym sezonie skład kierowców nowego zespołu Racing Point Force India ulegnie zmianie. Sergio Perez, obecnie ścigający się w ekipie przyznał, że prowadzi zaawansowane rozmowy o przedłużeniu kontraktu na kolejne lata. Pod znakiem zapytania pozostaje jednak Esteban Ocon, podopieczny Mercedesa, który może stracić swój fotel wyścigowy i trafić do innego zespołu, jeszcze w tym sezonie, co zaowocuje kolejne ruchy transferowe.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone