Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team

Leclerc: Czuję się szczęśliwy patrząc na uszkodzenia systemu Halo

Młody kierowca Saubera czuje się bardzo szczęśliwy, po tym jak zobaczył jakie uszkodzenia doznał system Halo zamontowany w jego bolidzie, podczas wypadku, do jakiego doszło w Grand Prix Belgii na pierwszym zakręcie toru Spa-Francorchamps.

Przypomnijmy, że podczas startu do wyścigu, już na samym początku doszło do ogromnego karambolu, w którym najbardziej poszkodowani zostali Fernando Alonso, Nico Hulkenberg oraz Charles Leclerc, pozostali kierowcy którzy brali udział w tym zamieszaniu doznali o tyle mniejsze usterki, że mogli kontynuować rywalizację.

System Halo został wprowadzony w tym sezonie, jednak w środowisku F1 wiele było głosów sprzeciwu odnośnie nowego systemu ochrony głowy kierowcy, zarówno pod względem estetycznym jak praktycznym. Niedzielny wypadek jednak potwierdził dobrą decyzję o wprowadzeniu systemu Halo do F1 i wszyscy jego przeciwnicy zmienią na pewno zdanie.

Najbardziej widoczne działanie systemu Halo podczas kraksy było widoczne na bolidzie Saubera prowadzonego przez Leclerca. Monakijczyk po wyścigu zapytany o wypadek odpowiedział: Nie wiem, jak by ta cała sytuacja się zakończyła, gdyby nie system Halo. Jestem szczęśliwy patrząc na uszkodzenia jakie doznał system Halo. Gdyby nie ta aureola mogło by się różnie skończyć.

Ogólnie cała ta sytuacja wydarzyła się bardzo szybko, że za bardzo nie wiedziałem co się dzieje wokół mnie.

Kierowca Saubera dodał również, że niemiecki kierowca Renault Nico Hulkenberg nie powinien być ukarany za ten incydent, gdyż nie było to zamierzone działanie z jego strony, a jedynie incydent wyścigowy.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone