Formuła 1

Charles Leclerc i Fernando Alonso

Leclerc: Walka z Alonso nauczyła mnie dwa razy więcej

Charles Leclerc zdobył kolejne punkty do klasyfikacji kierowców podczas Grand Prix Hiszpanii, przyjeżdżając na dziesiątej lokacie, po zaciętej walce z Fernando Alonso, który minął linię mety tuż przed kierowcą Saubera oraz Sergio Perezem.

Monakijczyk stoczył kolejny zacięty bój z Fernando Alonso, którego zdołał utrzymać za sobą przez kilka okrążeń, jednak Hiszpan zrobił użytek ze swojego doświadczenia i poradził sobie z debiutującym kierowcą.

Leclerc uległ także Sergio Perezowi z zespołu Force India, jednak przyznał, że walka z Alonso nauczyła go dwa razy więcej.

Wspaniale było walczyć z Fernando - przyznał po przekroczeniu lini mety w Hiszpanii Charles Leclerc z zespołu Alfa Romeo Sauber. W Baku poszło szybko, ponieważ byliśmy na różnych strategiach, tutaj byliśmy na tej samej.

Zaszczytem dla mnie jest walczyć z tak dużym nazwiskiem w Formule 1. Uczę się wtedy dwa razy więcej niż z innymi kierowcami, więc było świetnie.

Szczerze mówiąc w kasku nie myślisz, że walczysz z Fernando Alonso. Kiedy zakładam kask, każdy kierowca jest dla mnie taki sam, staram się utrzymać ich z tyłu, jak każdego innego.

Ostatecznie bardzo trudno było go utrzymać za sobą - dodał Leclerc.

Monakijczyk podkreślił jednak, że zespół Alfa Romeo Sauber, mimo kolizji i odpadnięciu kilku kierowców, nie plasuje się daleko od punktowanej dziesiątki, a wcześniejsze oczekiwania, co do rywalizacji w Hiszpanii okazały się nietrafione.

Jestem zmieszany! Wykorzystaliśmy możliwości, mieliśmy kilka awarii, ale myślę, że i tak nie byliśmy tak daleko. Spodziewam się, że będziemy dużo walczyć.

Mam nadzieję także, że mylimy się również w kwestii oczekiwań względem Monako.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone