Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas / © Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton: Ferrari nadal przed nami

Lewis Hamilton wywalczył 67. zwycięstwo w swojej karierze wraz z tryumfem na Hungaroringu, które jest tym samym piątą wygraną w tegorocznym sezonie i szóstą w GP Węgier dla Brytyjczyka.

W klasyfikacji generalnej Hamilton prowadzi z przewagą 24 punktów nad Sebastianem Vettel, a Valtteri Bottas jest czwarty.

Wśród konstruktorów lideruje Mercedes i wyprzedza Ferrari o dziesięć punktów.

Tak wygląda sytuacja w Mistrzostwach Świata Formuły 1 po Grand Prix Węgier 2018, w którym Lewis Hamilton odniósł pewną wygraną, podczas gdy jego główni rywale zmagali się z różnymi problemami.

Duży wpływ na tryumf Hamiltona w Budapeszcie miały kwalifikacje rozgrywane na mokrym torze. Wówczas to Hamilton udowodnił, że idealnie spisuje się w deszczowych warunkach i zniwelował różnicę jaka dzieli Mercedesa do Ferrari.

Jak przyznał czterokrotny mistrz świata, to Ferrari jest aktualnie najlepszym zespołem w stawce, lecz zbliżające się poprawki Mercedesa mogą odmienić sytuację.

Ostatnie dwa weekendy były błogosławieństwem ze względu na deszcz. Wszyscy w zespole ciężko pracowali do tej pory i zasłużyli na dobry rezultat. Przed nami jednak wiele pracy, ponieważ Ferrari nadal jest niewiele przed nami - mieli dobre tempo w ten weekend, zwłaszcza na tym torze - przyznał Lewis Hamilton.

Dziś udało mi się ich pokryć, ale gdyby startowali z pierwszego pola, mielibyśmy problemy.

Mamy przygotowane pewne poprawki do naszego ogólnego pakietu, by zminimalizować różnicę do nich, jednak jestem zadowolony z pracy jaką wykonaliśmy do tej pory.

Aktualnie celem jest połączenie sił, abyśmy stali się jeszcze mocniejsi w drugiej części sezonu. Będzie to kluczem do tego, co udało nam się zbudować w pierwszej części sezonu.

Formuła 1 udaje się obecnie na letnią przerwę, jednak Hamilton zamierza pracować w tym czasie nad sobą.

Będę robił różne rzeczy w tym czasie, ale będę cały czas trenował, aby poprawić moją sylwetkę. Fizycznie nie mam żadnych problemów, ale zawsze można się w czymś poprawić i chcę mieć pewność, że wrócę z większą ilością energii.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone