Formuła 1

Stoffel Vandoorne - McLaren F1 Team

McLaren nie spodziewa się cudów w tym sezonie

Szef McLarena, Zak Brown, wierzy, że mimo słabego sezonu w wykonaniu jego ekipy, uda się coś jeszcze poprawić w tegorocznej maszynie, lecz sam zainteresowany nie wierzy za bardzo w osiąganie przez jego kierowców dobrych lokat.

Sezon 2018, jest kolejnym rozczarowaniem w wykonaniu McLarena. Obecnie zespół zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji konstruktów.

Od bieżącego sezonu zespół porzucił jednostki napędowe Hondy na rzecz silników Renault, jednak to sama konstrukcja McLarena pozostawia wiele do życzenia. Zak Brown twierdzi, że zespół cały czas będzie pracował nad rozwojem samochodu, mimo iż ten nie reaguje na żadne poprawki.

W moim odczuciu inne zespoły rozwijały się szybciej niż my sami. Niestety trzeba to przyznać, ale cofnęliśmy się w rozwoju - przyznał Zak Brown.

Rzeczywistość Formuły 1 jest taka, że jak nie idziesz do przodu, to się cofasz. Wiedzieliśmy, że nadchodzące weekendy w Belgii i Włoszech, będą słabe w naszym wykonaniu, tak też również się okazało. Będziemy nadal naciskać na rozwój tegorocznej maszyny, lecz stworzyliśmy kiepski bolid, który nie reaguje na poprawki - dodał.

Przypomnijmy, że po obecnym sezonie z zespołu odejdą Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne, a w ich miejsce pojawią się Carlos Sainz oraz Lando Norris.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone