Formuła 1

Bolidy zespołu Mercedes podczas GP Włoch / © Mercedes AMG Petronas

Mercedes chce wprowadzenia trzeciego samochodu

Zespół Mercedes wychodzi z propozycją wprowadzenia do stawki trzeciego bolidu przeznaczonego dla młodych kierowców. Zdaniem szefa Mercedesa Totto Wollfa ma to pomóc w uzyskiwaniu nowych talentów w F1.

Szef Mercedesa jest sfrustrowanym faktem, że młodzi kierowcy nie mają w tym momencie zbyt wielu szans by się wykazać i zaprezentować swoje umiejętności. Zdaniem Wolffa władze F1 nie powinny ograniczać zespołów do dwóch samochodów, a liczba powinna być zwiększona do trzech. Według Niemca taka zmiana była by dobra dla F1.

Mam proste rozwiązanie. Niech władze F1 dadzą każdemu zespołowi do dyspozycji trzeci samochód, w którym obowiązkowo będzie musiał być usadowiony młody kierowca, z maksymalnie 2-letnim doświadczeniem. Koszty takiego rozwiązania nie byłyby ogromne, a dzięki temu w stawce będziemy mieć trochę przetasowań przez nowe gwiazdy, które dopiero pukają do drzwi F1 - Informuje Totto Wolff.

Przypomnijmy, że Red Bull w celu szkolenia młodych talentów utworzył specjalnie do tego celu juniorski zespół Torro Rosso, przez który przewinęli się tacy kierowcy jak Sebastian Vettel, Max Verstappen i Daniel Ricciardo. Totto Wolff jednak jest przeciwny tworzeniu specjalnie dla młodych kierowców nowego zespołu i dementuje plotki na temat tego, że Mercedes chciałby wprowadzić do stawki swój juniorski zespół.

Posiadanie drugiego zespołu w celu szkolenia młodych kierowców nie ma sensu i niesie za sobą zbyt duże ryzyko. Ferrari też miało w planach utworzenie specjalnego zespołu, lecz jednak tego nie zrobili, podobnie jest w naszym przypadku i na tę chwilę nic się nie zmieni w tej kwestii. Myślę, że moje zdanie podzielą inne zespoły i wkrótce rozpocznie się oficjalna debata odnośnie wprowadzenia dodatkowego bolidu w zespołach - dodaje Wolff.

Pomysł szefa Mercedesa popiera Esteban Ocon, lecz Francuz podchodzi sceptycznie do sprawy twierdząc, że taki pomysł nie ma szans na realną realizacje.

Gdyby udało się zorganizować dodatkowy bolid w każdemu zespole, byłoby fantastycznie. Lecz na ten moment taka opcja jest mało realna, mimo wszystko jestem w stu procentach za tym pomysłem. Wprowadzenie trzeciego samochodu stwarzałoby wiele możliwości młodym kierowcom takim jak ja, Charles Leclerc czy np. George Russell. F1 jest bardzo drogim sportem, więc od zawsze zespoły wystawiały dwa bolidy i wprowadzenie dodatkowego pojazdu może być bardzo trudne, nie chce zbytnio marzyć i staram się myśleć racjonalnie - powiedział kierowca Force India.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone