Formuła 1

Kibice zgromadzenie na trybunie podczas GP Niemiec 2018 / © Mercedes AMG Petronas

Nowe nadzieje dla Grand Prix Niemiec

Tegoroczne Grand Prix Niemiec pokazało, że tamtejsze zainteresowanie Formułą 1 nadal istnieje, o czym świadczy ilość kibiców obecnych na Hockenheim podczas weekendu wyścigowego.

22 lipca wyścig śledziło na torze 71 tysięcy kibiców, ale wciąż istnieje ryzyko finansowe, które musi zostać zminimalizowane.

Istnieje szansa, że wyścig mógłby zostać przywrócony do kalendarza F1 na stałe. Jednak jest już dość późno, by myśleć o sezonie 2019.

W naszym interesie leży kontynuowanie działań w Niemczech - powiedział w rozmowie z Reuters, Sean Bratches, szef marketingu Formuły 1.

W trzech z dwudziestu jeden krajów w tym sezonie, mamy sytuację, gdzie rząd nie wspiera finansowo Grand Prix. Są to wyścigi w Austrii, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Musimy znaleźć odpowiedni sposób dla tej trójki, aby obejść ten brak wsparcia.

Nie odłożyliśmy jeszcze tematu Grand Prix Niemiec na 2019 rok. W interesie wszystkich leży to, aby wyścig pozostał w harmonogramie.

Rzecznik Automobilklubu Niemiec w rozmowie z Agencją SID powiedział, że podczas wyścigu na Hockenheim odbyło się spotkanie pomiędzy zainteresowanymi stronami a posiadaczami praw handlowych F1 Liberty Media i zakończyło się ono pozytywnie.

Obie strony zgodziły się, że warunki finansowe zapobiegające stratom organizatorów są możliwe, ponieważ minister transportu Badenii-Wirtembergii zasygnalizował swoje wsparcie dla projektu. Mercedes także zamierza poczynić starania, aby zachować domowy wyścig w kalendarzu.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone