Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas

Nowe światła przeciwmgłowe LED zadebiutują w F1 od sezonu 2019

Zespoły rywalizujące w Mistrzostwach Świata Formuły 1 zatwierdziły plan wprowadzenia świateł przeciwmgłowych na tylnych skrzydłach od sezonu 2019, ujawnił serwis Motorsport.com.

Podczas testów po Grand Prix Hiszpanii na torze Barcelona-Catalunya, Lewis Hamilton sprawdził światła przeciwmgłowe pionowe LED, które zostały zamocowane na tylnym skrzydle, w ramach testów dla Międzynarodowej Federacji Samochodowej.

Testy nowego tylnego oświetlenia, które ma być przydatne podczas dużych opadów deszczu i wydobywającej się wody spod kół bolidów, co powoduje ciężkie warunki dla kierowców jadących z tyłu, okazały się dużym sukcesem pod względem funkcjonalności i zostały zgłoszone do wprowadzenia od sezonu 2019 podczas ostatniego posiedzenia grupy technicznej.

Ponieważ zespoły jednogłośnie poparły plan wprowadzenia takiego rozwiązania, nowe światła LED trafią pod dyskusję Grupy Strategicznej, a następnie zostaną ratyfikowane przez Światową Radę Sportów Motorowych, co powinno być jedynie formalnością.

Nowe oświetlenie przeciwmgłowe nie jest jednak nowym pomysłem w sportach motorowych. Na szerszą skalę takie rozwiązanie jest stosowane w prototypach LMP1 i LMP2 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone