Formuła 1

Esteban Ocon / Force India

Ocon: Zabrakło mi metra do tego, abym objął prowadzenie

Francuz przyznał, że naprawdę niewiele mu zabrakło do tego, aby znalazł się na pozycji lidera w wyścigu o GP Belgii.

Reprezentanci zespołu Force India wywalczyli drugi rząd na starcie do zawodów na torze Spa i na pierwszym okrążeniu podjęli walkę z Lewisem Hamiltonem oraz Sebastianem Vettelem. Esteban Ocon w cieniu aerodynamicznym za duetem pretendentów do mistrzowskiego tytułu rozwinął na tyle wysoką prędkość, że do zakrętu Les Combes się z nimi zrównał. Ostatecznie jednak skapitulował najprawdopodobniej w obawie spowodowanie karambolu.

Miałem dobry start, znalazłem się na wewnętrznej pierwszego zakrętu, obok Sebastiana. Potem on miał lepszą trakcję, może ja byłem tam zbyt pewny siebie. Nigdy się tego nie dowiemy czy objąłbym prowadzenie, ale dobrze jechałem w cieniu aerodynamicznym i prawdopodobnie brakowało mi metra. Przeanalizuję to, czy mógłbym się tam inaczej zachować. Było to jednak dobre, uczciwe ściganie i świetna zabawa – powiedział kierowca Force India w rozmowie z Sky Sports F1.

Niestety jednak Esteban Ocon nie miał realnej szansy na nawiązanie walki z czołówką. W dalszej części wyścigu stracił swoją pozycję na rzecz Maxa Verstappena, a następnie Valtteriego Bottasa.

Widzisz ich z bliska i myślisz, że możesz mieć szansę, ale trzeba się koncentrować nad tym, z kim tak naprawdę się ścigasz. Nie ma znaczenia to, co oni robią, najważniejsza jest pozycja – wyjaśnił.

Zespół Force India w wyniku zmiany właściciela stracił wszystkie swoje dotychczasowe punkty i od teraz ich dorobek w klasyfikacji generalnej konstruktorów jest liczony od GP Belgii. Ekipa z Silverstone po zawodach na torze Spa znajduje się już przed Williamsem i zaledwie jedno „oczko” za Sauberem.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone