Formuła 1

Patryk Krutyj / © Mercedes AMG Petronas

Patryk Krutyj członkiem zespołu Mercedes-AMG Petronas w esportowych mistrzostwach Formuły 1

Nowy zespół Mercedes-AMG Petronas Esports dołączy do rywalizacji w esportowych mistrzostwach Formuły 1 w sezonie 2018.

Zespół zwerbował do swojego składu Brendona Leigha, Harry'ego Jacksa, Daniego Bereznaya oraz Polaka Patryka Krytuję. Będą oni rywalizować w F1 Esports Series 2018, która odbędzie się w październiku i listopadzie tego roku.

Wszyscy zawodnicy to czołowe talenty w esportowej Formule 1. Brytyjczyk Brendon Leigh jest zwycięzcą ubiegłorocznej i inaugurującej serii F1 Esports. Jego rodak, Harry Jacks, posiada wiele tytułów mistrzowskich. Węgier Dani Bereznay został wybrany przez zespół w F1 Esports Pro Draft kilka tygodni temu, a skład uzupełnia Polak.

Patryk Krutyj zdobył cztery tytuły mistrzowskie w Polsce i walczył w półfinale inauguracyjnych zawodów eSportowych mistrzostw świata Formuły 1, gdzie znalazł się w najlepszej dwudziestce wirtualnych kierowców świata.

Wywiad z Patrykiem Krutyjem

Mercedes-AMG Petronas Esports będzie miał swoją siedzibę w siedzibie zespołu Formuły 1 w Brackley, gdzie znajdzie się centrum szkoleniowe Esports, zapewniające graczom zespołu najnowocześniejsze urządzenia i sprzęt służące do rozwoju umiejętności.

W budynku znajduje się sumulator Driver-In-Loop, gdzie kierowcy F1 i kierowcy rozwojowi przekazują inżynierom informacje na temat wirtualnego modelu samochodu. Program Esports będzie korzystał na tym, aby optymalizować ustawienia samochodu.

Nowy obiekt umożliwi graczom pracę nad wydajnością gry na wielu platformach. Oczekuje się, że budowa centrum szkoleniowego rozpocznie się w ciągu następnych tygodni.

Harry Jacks, Brendon Leigh, Patryk Krutyj, Dani Bereznay

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone