Formuła 1

Sergio Perez - Racing Point Force India

Perez na krótkiej liście McLarena do objęcia fotela od sezonu 2019?

Sergio Perez, obecnie ścigający się w zespole Racing Point Force India, prawdopodobnie dołączył do małego grona kierowców, którzy są przymierzani do objęcia fotela wyścigowego w zespole McLaren i bronienia barw w 2019 roku obok już potwierdzonego Carlosa Sainza.

Podczas weekendu wyścigowego na torze Spa-Francorchamps Perez potwierdził, że wie, gdzie będzie się ścigał w przyszłorocznym sezonie Formuły 1, jednak dodał, że na chwilę obecną nie może zdradzić tej informacji, choć na jej publikację nie trzeba będzie długo czekać.

Wszystko wskazywało na to, że Meksykanin pozostanie w zespole z Silverstone i będzie wspierał nową ekipę, która było o krok od bankructwa, co podkreślali także eksperci F1, jednak Sky Sports sugeruje, że 28-latek jest wiązany z przejściem do McLarena w miejsce Stoffela Vandoorne'a.

Ekipa z Woking nie potwierdziła, kto będzie się ścigał w sezonie 2019 obok Carlosa Sainza, jednak na krótkiej liście brytyjskiego zespołu znajdują się takie nazwiska, jak: Stoffel Vandoorne, Lando Norris, Esteban Ocon, a teraz Sergio Perez.

Dla obecnego kierowcy Force India byłby to powrót do zespołu McLarena po rywalizacji w barwach ekipy w 2013 roku obok Lewisa Hamiltona, jednak Checo musiałby potwierdzić, że wątpliwe przeszłe partnerstwo, które trwało jedynie rok, to tylko wypadek przy pracy.

Zmiany w zespołach Formuły 1 mogą nastąpić już po Grand Prix Włoch na torze Monza. Sugeruje się i jest mocno prawdopodobne, że jako pierwszy na przejście zdecyduje się Lance Stroll, który ma trafić do Force India w miejsce Estebana Ocona, a to wywoła lawinę kolejnych transferów.

Francuski kierowca po stracie miejsca w zespole z Silverstone może trafić do McLarena, gdzie zastąpi Vandoorne'a, natomiast w miejsce Strolla zasiądzie Robert Kubica.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone