Formuła 1

Kimi Raikkonen - Scuderia Ferrari

Raikkonen: Nie czuję, aby jazda była trudniejsza niż 10 lat temu

Kimi Raikkonen przyznał, że nadal jeździ na takim samym poziomie, co dziesięć lat temu i posiada odpowiednią prędkość, po tym, jak został zapytany o swoją przyszłość w Formule 1.

Fin powrócił do zespołu Ferrari w 2014 roku, jednak od tamtej pory nie zdołał wygrać żadnego wyścigu, choć nadal czuje, że może jeździć szybko.

Nie czuję, aby jazda była trudniejsza niż 10 lat temu - przyznał Kimi Raikkonen. Nie byłbym tutaj gdybym czuł, że nie powinienem. Zdecyduję kiedy to zakończyć. Może wstanę pewnego ranka i zdecyduję, że już nie jestem w stanie jeździć szybciej.

Nie sądzę, że jest to kwestia czasu, a bardziej odczuć względem siebie, swojej formy. Ludzie mówili, że prędkość zniknie, ale w moim przypadku nie czuję, że tak się stało. Może tak się stanie, ale na razie nie mam takich odczuć.

Raikkonen odniósł się także to kwestii bycia kierowcą Ferrari i startach na torze Monza wśród wielu kibiców ekipy z Maranello, jednak dodał, że sama jazda pozostaje taka sama, jak na innych torach wyścigowych.

Oczywiście jazda się nie zmienia. Mamy więcej wsparcia, więcej fanów, to czyni różnicę, ale czysta jazda jest taka sama jak w innych miejscach. Tak się złożyło, że to nasze domowe GP, co czyni je ważnym dla nas dla zespołu.

Czujesz, że to domowa rywalizacja od razu gdy tu przyjeżdżasz, tak jak wczoraj, gdy w Mediolanie mieliśmy show dla fanów. Liczymy więc, dla mocny wynik nie tylko dla zespołu, ale i dla kibiców - dodał Fin.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone