Formuła 1

Kimi Raikkonen - Ferrari

Raikkonen: To najlepsze miejsce, w którym można zdobyć pole position

Fin wywalczył osiemnaste w swojej karierze pole position. Jak sam przyznał zawdzięcza ten sukces wielu czynnikom, między innymi pomocy Sebastiana Vettela.

Ferrari przyjechało na tor Monza faworyci. Na chwilę obecną ku uciesze tifosi spełniają swoje zadanie, aczkolwiek należy oddać, że Lewis Hamilton zanotował bardzo niewielką stratę i stanowił dość duży opór.

Kluczowym momentem kwalifikacji było ostatnie okrążenie. Sebastian Vettel wyjechał na tor przed Kimim Raikkonenen po to, by Fin mógł się „schować” za nim na prostych i w konsekwencji uzyskał większą prędkość maksymalną. 38-latek za sprawą świetnego trzeciego sektora znalazł się na pierwszej pozycji.

Oczywiście jest to niesamowite uczucie. Dla naszego zespołu jest to najlepsze miejsce, w którym można zdobyć pole position. Moje okrążenie było bardzo wymagające, przyzwoicie sobie poradziłem w drugiej szykanie i wystarczyło to na pole position. Pomogło mi w tym także to, że Sebastian jechał przede mną i na prostych miałem mniejszy opór. Samochód spisuje się dobrze, oczywiście warunki były trochę zdradliwe, ale w reakcji na to zmieniliśmy dość drastycznie ustawienia. Na chwilę obecną auto prowadzi się naprawdę gładko, więc mam nadzieję, że utrzyma się to także i jutro – relacjonował Fin.

Jest to pierwsze pole position dla Kimiego Raikkonena od czasu GP Monako 2017.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone