Formuła 1

Red Bull Racing

Red Bull Racing ogłosił datę prezentacji RB15

Nowy samochodu Red Bulla ujrzy światło dzienne w przyszłą środę, tj. 13 lutego. Wtedy też zaplanowane są prezentacje Mercedesa oraz Racing Point.

Auto oznaczone symbolem RB15 będzie pierwszym w historii zespołu z Milton Keynes, które zostanie wyposażone w silnik Hondy. Po wieloletniej współpracy z Renault, ekipa postanowiła zaryzykować i po roku testów z Toro Rosso, zdecydowała, że od sezonu 2019 korzystać będzie z jednostek napędowych japońskiego producenta.

Red Bull dał Hondzie swobodę projektowania silnika na rok 2019, jednakże bez zbyt agresywnych celów upakowania. Choć mówiło się, że japoński producent napotkał pewne kłopoty, tak uznano, że plotki te są przesadzone. Honda poczyniła z kolei postępy w działaniu skrzyni biegów, jak i również uporała się z problemem wycieku oleju.

Jak na razie nie wiadomo, gdzie i w jakiej formie zostanie zaprezentowany samochód Red Bulla na sezon 2019, gdyż zespół nie podał żadnych szczegółów. Rok temu wykorzystali oni na prezentację jeden z dni filmowych na torze Silverstone. Podobny manewr w tym roku dałby im pewną przewagę, gdyż mogliby oni - choć w niewielkim stopniu - przetestować zaopatrzone w silniki Hondy samochody już przed rozpoczynającymi się 18 lutego testami. 

Kalendarz prezentacji bolidów i malowania na sezon 2019:

Zespół Miejsce Data
Rich Energy Haas F1 Team - 07 lutego
Red Bull Toro Rosso Honda - 11 lutego
Renault F1 Team Enstone 12 lutego
Mercedes AMG Petronas Motorsport - 13 lutego
Red Bull Racing - 13 lutego
Racing Point F1 Team Toronto 13 lutego
McLaren F1 Team - 14 lutego
Scuderia Ferrari Mission Winnow Maranello 15 lutego
Alfa Romeo Sauber F1 Team Barcelona 18 lutego
© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone