Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes

Reprymenda dla Valtteriego Bottasa

Sędziowie wręczyli Finowi reprymendę za nieumyślne wypchnięcie Stoffela Vandoorne poza tor podczas trzeciej sesji treningowej przed GP Belgii.

Kierowca McLarena na wyjeździe z Eau Rouge miał większą prędkość niż poprzedzający go Valtteri Bottas. W związku z tym w pokonywanym pełnym gazem wirażu Kemmel spróbował wyprzedzić go od zewnętrznej, lecz reprezentant Mercedesa go nie zauważył. To sprawiło, że Stoffel Vandoorne musiał wyjechać na trawę, gdzie stracił kontrolę nad swoim autem i w konsekwencji uderzył w barierę.

Kierowca samochodu #77 przyznał, że incydent był jego winą i nie widział auta #2 pomimo spoglądania w lusterka, a także otrzymaniu wiadomości od zespołu. Sądził, że maszyna #2 znajdowała się za nim. Sędziowie stwierdzili, że incydent nie był celowy lub lekkomyślny, więc przyznali reprymendę – czytamy w oświadczeniu.

Valtteri Bottas do GP Belgii i tak wystartuje z końca stawki, ponieważ w jego maszynie zamontowano elementy jednostki napędowej przekraczające ich limit na sezon.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone