Formuła 1

© Force India F1 Team

Rosyjski inwestor w walce o przejęcie Force India

W walce o przejęcie Force India brał udział nie tylko Lawrance Stroll, ale również zarządzany przez Dmitrija Mazepina koncern chemiczny Uralkali. Firma Uralkali w swoim oświadczeniu podważa proces kupna ekipy przez przedsiębiorstwo Lawrenca Strolla.

Konsorcjum Uralkali pod władzą Mazepina zebrało najlepszych prawników, księgowych oraz ekspertów ds. niewypłacalności, wszystko po to, by przygotować konkurencyjną ofertę przygotowaną przez Strolla.

Trzeciego sierpnia firma Mazepina złożyła propozycję przejęcia zespołu z dwoma podpunktami - przejęcia kontrolnego, udziałów i uchronienia ekipy przed całkowitym brakiem wypłacalności lub wykupienia majątku od administratora w celu umożliwiania dalszej działalności i startów zespołu w F1.

Jak twierdzą przedstawiciele koncernu, administrator wyznaczył zaledwie jeden dzień na całkowite dogranie sprawy z udziałowcami, co było niemożliwe w tamtym czasie. Przez co Uralkali złożyło drugą, bardzo atrakcyjna ofertę (koncern miał wykupić cały majątek zespołu oraz wszystkie jego zaległości finansowe).

Gdy tylko nowa oferta wpłynęła, administrator unikał kontaktu z z firmą Mazepina i dopiero po kilku dniach (7 sierpnia) otrzymali oni wiadomość o przejęciu zespołu przez innego inwestora.

Uralkali od samego początku chciało wyprowadzić zespół Force India na prostą poprzez odpowiedzialne zarządzenie i ustabilizowanie sytuacji finansowej zespołu. Firma uważa również, że procedura przejęcia zespołu prowadzona przez administratora nie leży w dobrym interesie pozostałych udziałowców Force India.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone