Formuła 1

Oliver Rowland - Williams Martini Racing

Rowland gotowy na powrót do bolidu Williamsa podczas testów po GP Węgier

Oliver Rowland zasiądzie w bolidzie zespołu Williams Martini Racing podczas dwudniowych testów na torze Hungaroring po Grand Prix Węgier.

Brytyjczyk, który pracował dla Williams podczas testów na torze Barcelona-Catalunya pokonując 121 okrążeń, znajdzie się w bolidzie FW41 podczas pierwszego dnia.

Młody kierowca Williamsa przyznał, że pierwsze testy pod Barceloną okazały się ciekawym doświadczeniem i dużą ilością pracy, jednak czeka z niecierpliwością na powrót do kokpitu FW41.

Mój pierwszy test w Barcelonie był ciekawym doświadczeniem z mojej strony, ale naprawdę mi się podobał. Starałem się przekazać zespołowi jak najwięcej informacji i myślę, że wykonałem dobrą pracę osiągając założony cel - powiedział Oliver Rowland.

Nie mogę doczekać się powrotu do samochodu i pokazać co mogę zrobić. To był trudny sezon, ale mam nadzieję, że dzięki ulepszeniom, zespół pójdzie naprzód w pozostałych wyścigach sezonu.

Jestem zadowolony z przebiegu tego roku, posunąłem się naprzód i to jest ważne. Williams dał mi szansę, a ja chcę to spłacić ciężko pracując i przekazując zespołowi pozytywne dane.

Rowland przyznał także, że nadal stara się zdobyć fotel wyścigowy w Formule 1, jednak wie, że jest to bardzo ciężkie i nie tylko jego praca jest czynnikiem w decyzji zespołu.

Celem końcowym jest miejsce w F1, zawsze było moją ambicją odkąd byłem młody. Ciężka praca i determinacja są kluczowe, ale w Formule 1 jest tylko dwadzieścia miejsc i każdy kierowca na świecie chce się w niej ścigać. Zawsze są jednak czynniki polityczne w zdobyciu miejsca, taka jest natura tego sportu. Po prostu koncentruję się na pracy tak ciężkiej, jak tylko mogę, pozwalając innym zrobić resztę - dodał Brytyjczyk.

Drugiego dnia testowego na torze Hungaroring w bolidzie Williamsa zasiądzie Robert Kubica.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone