Formuła 1

George Russell

Russell odrzucił propozycję Force India

Jak informuje serwis Motorposrt.com przed GP Włoch na torze Monza, zespół Force India miał wyjść z propozycją udziału Georga Russell'a w pierwszym treningu, jednak młody Brytyjczyk odmówił, tłumacząc swoją decyzję walką o mistrzostwo w Formule 2.

Russell miał już okazję w tym sezonie testować tegoroczny bolid Mercedesa i kolejną próbą miał być oficjalny udział w treningu przed GP Włoch, jednak młody Brytyjczyk za priorytet stawia sobie zdobycie mistrzostwa w F2 i w tym momencie jest to dla niego najważniejsza sprawa.

Miałem wystąpić podczas pierwszego treningu GP Włoch w zespole Force India, jednak aktualnie mam napiętą sytuację w klasyfikacji kierowców w F2 i wraz z zespołem postanowiliśmy skupić się na zdobyciu mistrzostwa - powiedział George Russel.

Każdy kierowca marzy o F1, jednak gdy za bardzo się marzy, zapomina się o swoich priorytetach, jakim jest dla mnie F2. Nie wiem czy uda się wystąpić jeszcze w tym sezonie w jakimś treningu, lecz ufam w stu procentach zespołowi Mercedes i wiem, że zrobią wszystko co w ich mocy, aby zabezpieczyć moja przyszłość w Formule 1.

Do końca sezonu w Formule 2 pozostały dwie rundy (Rosja i Abu Zabi). W klasyfikacji generalnej młody Brytyjczyk wyprzedza swojego rodak o dwadzieścia dwa punkty.

Uważam, że jego decyzja była bardzo dobra. Jest bardzo młodym kierowcą. Wchodzenie w świat F1 w tym momencie nie jest dla niego odpowiednim krokiem, ponieważ niepotrzebnie by się rozpraszał, a ma jeszcze coś do udowodnienia w Formule 2 - powiedział szef Mercedesa Toto Wolff.

Szanse Russella na angaż w Formule 1 w przyszłym sezonie są znikome. Wraz z całą rewolucją, do jakiej dojdzie po przenosinach Lanca Strolla do Force India, najlepszą opcją dla Brytyjczyka byłby angaż w zespole Williams, jednak do wolnego fotela mocno przymierzany jest jego rywal Artiom Markiełow.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone