Formuła 1

Carlos Sainz - Renault Sport F1 Team

Sainz: Renault ma szanse stworzyć silnik na poziomie Mercedesa i Ferrari

Carlos Sainz wierzy, że przyszłoroczna jednostka napędowa Renault, może być na poziomie Ferrari i Mercedesa. Hiszpan jest bardzo zadowolony z ostatnich poprawek, jakie zespół wprowadził do jednostki napędowej podczas ostatniego weekendu wyścigowego we Włoszech.

Zespół Red Bulla był bardzo zadowolony z nowej jednostki napędowej Francuskiego producenta w specyfikacji "C", a kierowcy deklarowali poprawę czasów o trzydziesiąte sekundy.

Sainz który po sezonie 2018 opuści szeregi Renault, by przejść do McLarena, twierdzi, że zespół powinien wprowadzić do swoich pojazdów silniki w nowej specyfikacji.

Nowa specyfikacja "C" jest podstawą przyszłorocznej jednostki napędowej. Wszystko wskazuje na to, że jednostka sprawdziła się w zespole Red Bulla. Jest to dobry krok mojego zespołu. Szkoda, że nie mieliśmy do tej pory możliwości testowania nowej wersji na torze, co na pewno pomogłoby nam w walce z kierowcami z zespołu Hass oraz Force India. Jestem przekonany, że Renault jest w stanie stworzyć silnik na poziomie Mercedesa i Ferrari - powiedział kierowca Renault Carlos Sainz.

Hiszpan, podobnie jak jego kolega zespołowy Nico Hulkenberg, korzystają cały czas z jednostki napędowej w specyfikacji "B", wszystko przez to, że zespół ma duże wątpliwości, co do awaryjności nowej wersji, przez co zespół do końca sezonu pozostanie przy starej wersji silnika.

Do końca sezonu zespół nie planuje jakiś większych zmian w jednostce napędowej, na ten moment skupiamy się już tylko i wyłącznie na ukończeniu sezonu na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów - dodał Hiszpan.

Zespół Renault podczas nadchodzącego weekendu w Singapurze, będzie korzystał z nowych części aerodynamicznych, międzyinnymi skrzydełek tuż za przednim skrzydłem, jak również łopatek kierujących powietrze na boki bolidu.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone