Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel: Hamilton nie zostawił mi żadnego miejsca

Sebastian Vettel nie zaliczy Grand Prix Włoch do udanych rywalizacji w tegorocznym sezonie wyścigowym, czego przyczyną jest kontakt już na pierwszym okrążeniu z Hamiltonem i obrót, co spowodowało spadek na koniec stawki.

Mimo dobrego startu i obrony pozycji przed głównym rywalem do tytułu, niemiecki kierowca już podczas przejazdu przez szykanę Della Roggia, zderzył się z Lewisem Hamiltonem, który wykorzystał pozostawione miejsce i wyprzedził kierowcę Ferrari wskakując na drugą lokatę.

Vettel obrócił się o sto osiemdziesiąt stopni i spadł na koniec stawki, co zaprzepaściło jego walkę o zwycięstwo, jednak po szybkim pit stopie rozpoczął odrabianie strat.

Kierowca Ferrari po wyścigu przyznał, że winę za kolizję ponosi Hamilton, który nie pozostawił mu odpowiedniej ilości miejsca, jednak innego zdania byli sędziowie wyścigowi, którzy nie podjęli żadnych działań.

Nie zostawił mi żadnego miejsca - twierdził po wyścigu Sebastian Vettel. Nie miałem żadnej innej opcji, jak wjechać w niego i nawiązać kontakt. Próbowałem oczywiście tego uniknąć, jednak nie mogłem.

Niestety byłem tym, który obrócił się wokół własnej osi, trochę ironicznie, ale tak to wyglądało. Następnie patrzyłem w przeciwnym kierunku i nie wyglądało to zbyt kolorowo.

Hamilton, po wygranej we Włoszech, ma już trzydziestopunktową przewagę nad Vettelem, jednak Niemiec uważa, że nie jest to problem dla niego, jak i dla Ferrari.

Od tamtego momentu uważam, że jechaliśmy dobrze i próbowaliśmy odrobić straty. Wciąż zdobyliśmy dużo punktów, więc mogło być znacznie gorzej.

To nie pomaga, kiedy tracisz punkty, ale nie jest to koniec świata. Na chwilę obecną przegrywamy, jednak wsparcie fanów było niesamowite.

Obróciłem się i niewiele wtedy możesz zrobić. Nie martwię się jednak. Mamy dobre tempo, choć luka punktowa brzmi źle, nadal możemy ją zniwelować - dodał niemiecki kierowca.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone