Formuła 1

Sergio Perez / Force India

Sergio Perez wkrótce przedłuży umowę z Force India?

Przerwa wakacyjna przebiega pod znakiem kolejnych transferów, ale przed nami jeszcze pozostało kilka znaków zapytania, jeśli chodzi o obsady w poszczególnych zespołach. W trakcie najbliższych dni możemy spodziewać się przedłużenia kontraktu Sergio Pereza z ekipą z Silverstone.

Daniel Ricciardo rozpoczął prawdziwy efekt domina podpisując kontrakt z Renault na sezon 2019. W tym tygodniu Fernando Alonso ogłosił zakończenie kariery w Formule 1, a McLaren postanowił w jego miejsce zatrudnić Carlosa Sainza.

W związku ze zmianą właściciela zespołu Force India, także i tutaj możemy się spodziewać zmian w obsadzie kierowców. Niemal pewnym wydaje się to, że Lance Stroll zajmie jedno z miejsc w tej ekipie, lecz najprawdopodobniej Sergio Perez utrzyma swoją posadę.

Rozmawiałem z Checo i potwierdził, że pozostały tylko dni do automatycznego przedłużenia jego umowy w Force India – przyznał dziennikarz telewizji Fox Luis Manuel Lopez.

Sam zainteresowany dodał: To będzie bardzo atrakcyjny zespół w sezonie 2019.

Najprawdopodobniej Esteban Ocon straci swoje miejsce w ekipie Force India. Protegowany Mercedesa jest wymieniany jako potencjalny kandydat do zajęcia posady Stoffela Vandoorne w McLarenie.

Ten scenariusz wydaje się o tyle realny, że ekipa z Woking wypożyczy swojego młodego kierowcę – Lando Norrisa – do Toro Rosso, aby przyspieszyć transfer obecnego dyrektora technicznego juniorskiej stajni Red Bulla - Jamesa Keya.

Według Marka Hughesa, jeśli w trybie natychmiastowym, czyli od GP Belgii Lance Stroll przejdzie do Force India, a Esteban Ocon do McLarena, to Robert Kubica mógłby zająć miejsce Kanadyjczyka i tym samym zająłby posadę kierowcy etatowego zespołu Williams.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone