Formuła 1

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Sezon 2021 bez rewolucji silnikowej?

Zaplanowana na sezon 2021 rewolucja silnikowa w Formule 1 może nie zostać wprowadzona jeszcze na ten czas, powodem takiego stanu rzeczy ma być dłuższy czas, który powinien przyciągnąć nowych producentów do stawki.

Musimy dobrze przeanalizować czy sezon 2021 będzie odpowiednim terminem na wprowadzenie nowych jednostek napędowych - powiedział Ross Brawn, dyrektor do spraw sportowych w Formule 1. Chcemy utworzyć nowe przepisy, które zostaną zaakceptowane przez obecnych producentów jednostek napędowych oraz przyciągną do F1 nowych producentów.

W moim odczuciu mamy w tym momencie ogromne pole manewru w kwestii wprowadzania udoskonaleń silników w trakcie sezonu oraz musimy zadbać by zespoły, które kupują jednostki napędowe dostawały je z jednakową specyfikacją.

Kolejną sprawą jest cięcie kosztów, chcemy przetestować plan ekonomiczny w dwóch najbliższych sezonach. Każdy zespół powinien posiadać identyczny układ przeniesienia napędu lub przynajmniej, aby jego główne elementy były takie same. Na ten moment zespoły płacą ogromne pieniądze, a zyskują tylko minimalnie. Wyprodukowanie własnego układu napędowego to wydatek rzędu 4-8 mln euro.

W stawce F1 jak najszybciej potrzebna jest rewolucja silnikowa, która pozwoliła by włączyć się do walki o najwyższe cele innym zespołom spoza wielkiej trójki. Miejmy nadzieję, że FIA tak dostosuje przepisy, iż wkrótce w F1 pojawią się nowi producenci, którzy skutecznie wymieszają stawkę.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone