Formuła 1

Siergiej Sirotkin - Williams Martini Racing

Sirotkin pewny swojej przyszłości w Formule 1

Siergiej Sirotkin z zespołu Williams, jest spokojny o swoją przyszłość w Formule 1, mimo iż do tej pory jako jedyny kierowca w stawce posiada zerowy dorobek punktowy w debiutanckim sezonie.

Rosyjski kierowca dołączył do ekipy Williamsa pozbawiając miejsca w kokpicie Roberta Kubicy, który starał się o fotel na sezon 2018 i partneruje Lance'owi Strollowi, dla którego to drugi rok startów w F1.

Sirotkin swój najlepszy wyścig ukończył podczas Grand Prix Austrii, gdzie na torze Red Bull Ring minął linię mety na trzynastej lokacie, choć jego bolid FW41, jest jak dotąd najgorszą konstrukcją w stawce.

Kierowca Williamsa jest jednak przekonany, że pozostanie w Formule 1 na kolejny sezon i będzie kontynuował współpracę z ekipą z Grove.

Nikt nie ma gwarancji w Formule 1 - przyznał Sirotkin. W tym samym czasie, a szczególnie w naszej sytuacji, najgorszą rzeczą jaką można zrobić, to zacząć myśleć o następnym sezonie.

Mam zadanie do wykonania, wiem, jak to zrobić i wiem, czego oczekuje ode mnie zespół.

Robię to co robię, ponieważ to kocham, nie dlatego, że dostaję pieniądze. To nie jest praca od dziewiątej do osiemnastej, robię to co robię, ponieważ wkładam w to cała moją duszę.

Jak już powiedziałem, znam bardzo dobrze swoją rolę i jak bardzo jest to doceniane w zespole. Jeśli chodzi o przyszłość, jestem spokojny.

Sirotkin zapytany, czy podpisałby nowy kontrakt z Williamsem, mimo że ten zmaga się w tym momencie z dużymi problemami, odpowiedział: Tak, oczywiście.

Nie jest to łatwe i mam do czynienia z sytuacją, z którą nie musi radzić sobie każdy kierowca. Doceniam jednak to, że jestem w zespole i przyjmuję wyzwanie - dodał rosyjski kierowca.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone